4e afd. 30 juni 1977 79 trottoirs. Om het verkeer zich aangepast te laten gedragen, zijn zowei voor de woonstraten als de ontsluitingswegen voorzieningen getroffen die de snelheid van het gemotoriseerde verkeer zullen afremmen. Dit is be- reikt door de rijstrook in vakken te verdelen en deze ten opzichte van elkaar te verschuiven, waardoor het verkeer zich enigszins zig- zaggend verplaatst en de snelheid gering zal zijn. Ter plaatse waar de wegvakken verspringen zijn plateaus ontworpen, met een verharding van klinkerkeien. Waar mogelijk is nabij een woning een parkeerplaats geprojekteerd. Bij de aansluiting van de Hugo de Grootlaan op de Herenweg is een verkeersgeleider geprojekteerd die het 1inksafslaan van het verkeer vanuit de Hugo de Grootlaan op de oostelijke rijbaan van de Heren- weg praktisch onmogelijk maakt. Ter plaats van de voormalige aanslui- ting van de ProfAsseriaan op de Herenweg is een plantsoen geprojek- teerd. De riolering van de Hugo de Grootlaan die dateert uit 1924 is siecht en dient geiijktijdig met de recontructie van de wegen te worden ver- nieuwd. De openbare verlichting dient te worden aangepast. De hoofdieidingen van gas en water moeten in verband met het vernieuwen van de riolering in de Hugo de Grootlaan enigszins worden gewijzigd. De kosten van de bovengenoemde werken worden als volgt geraamd: reconstructie verhardingen vernieuwing riolering Hugo de Grootlaan aanleg plantsoen wijziging hoofdleidingen gas en water (50% hiervan komt ten laste van de sectoren gas- en watervoorzie- ning van de begroting van het G.T.B.) openbare verlichting diverse verticale elementen (stelpost) Totaal rond f 572.000,— 49.960,- 12.450,- 5.920,— 40.930,— 35.000,- 716.300,— Wij stelien u voor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, J.M.KruitwagenW.H.D.Quarles van Ufford. - 2 - r-. C

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 70