4e afd. 82 Heemstede, 14 juni 1977. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d.18 mei 1976, nr. 67, stemde u er in uw vergadering van 26 mei d.o.v. mee in dat docenten van de Haar- lemse Muziekschool in het schooljaar 1976/77 gedurende een lesuur per week muziekles geven in de eerste en tweede klassen van de la- gere scholen. In onze nota d.d.14 september 1976, betreffende de begrotingen voor het jaar 1977, deelden wij u mede dat u in de loop van dit jaar een voorstel tegemoet zou kunnen zien met betrekking tot de muzische vorming, met name wat betreft de uitbreiding van deze vorming met de derde klassen. Het hoofdencontact heeft ons bij brief van 6 juni j.l. bericht dat deze uitbreiding naar zijn oordeel in het schooljaar 1977/78 achter- wege dient te blijven. Gebleken is namelijk dat de leerkrachten van grote klassen en van combinatieklassen nog onvoldoende - in somnnge gevallen in het geheel niet - door docenten van de Muziekschool zijn begeleid. Verder dienen naar het oordeel van het hoofdencontact af- spraken te worden gemaakt over evaluatiebesprekingen, integratie van het muziekonderwijs in het werkplan en afstemming op het KOLO-projekt (integratie kleuteronderwijs - lager onderwijs). Uitbreiding met het derde leerjaar zou naar de mening van de schoolhoofden pas plaats moeten vinden als "afbouw" van de muzikale vorming in het eersteieer- jaar heeft plaats gehad. Geadviseerd wordt ook in het schooljaar 1977/ 1978 alleen in de klassen 1 en 2 muzikale vorming vanwege de Muziek- school te laten geven. De besturen van de bijzondere lagere scholen onderschrijven de visie van het hoofdencontact geheel Ook ons college kan zich ermee verenigen dat in het komende school- jaar alleen de leerlingen van de klassen 1 en 2 muzikale vorming knj- gen van docenten van de Muziekschool Of en in hoeverre het gewenst is in dat schooljaar te komen tot een "afbouw" in het eerste leerjaar, is naar onze mening een zaak van

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 77