Lid 3. Mechanische luchtverversing in een open keuken zal veelal de geurverspreiding niet kunnen voorkomen. Het verdient om die reden de voorkeur wanneer ter 'afscheiding' van het kookgedeelte een dampdrempel tegen het plafond wordt aangebracht. Lid 4. Deze bepaling is bijv. van toepassing op woningen of woon- eenheden die aan een gemeenschappelijke gang of een besloten galerij zijn gelegen. Lid 5. Het afzuigen van de in dit lid bedoelde ruimte kan plaats- vinden m.b.v. één centrale ventilator, maar ook m.b.v. een aantal afzonderlijke ventilatoren. Zie voor de wijze waarop aan de eisen kan worden voldaan voorts de NPR 1088. Lid 7. Wanneer op een gasafvoerkanaal een gastoestel wordt aan- gesloten, mag worden aangenomen dat de in de aansluitleiding aan- wezige trekonderbreker tevens voorziet in de ventilatie van de keuken, mits de trekonderbreker zich tenminste 1,7 m boven de vloer bevindt. ARTIKEL 114 Toelichting op het ontstaan De eisen met betrekking tot de herkomst van de ventilatielucht kunnen alleen worden gesteld bij mechanische ventilatie, omdat alleen in dat geval de drukverschillen binnen een woning voldoende kunnen worden geregeld. Bij natuurlijke ventilatie worden de lucht- stromen uitsluitend bepaald door de weersomstandigheden en door het gebruik dat de bewoner van de beschikbare ventilatievoorzie- ningen maakt. ARTIKEL 115 Wenk voor de toepassing Voor niet tot bewoning bestemde gebouwen zijn geen concrete eisen in de verordening gesteld. In een aantal gevallen kan als richtlijn voor het stellen van nadere eisen NEN 1087 worden gehanteerd, bijv. wanneer een ruimte vergelijkbaar is met een ruimte in een tot bewoning bestemd gebouw. Voor enkele catego- rieën niet tot bewoning bestemde gebouwen volgen hier enige richtlijnen. Ruimten voor het houden van bijeenkomsten Het karakter van deze ruimten vraagt om mechanische ventilatie. De capaciteit moet zodanig zijn dat de luchtverversing in de 59

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 103