ARTIKEL 118 Wenk voor de toepassing In NEN 1070, uitgave 1976, tabel 4, worden eisen gesteld aan het geluidniveau, veroorzaakt door instaiiaties. Aangezien de praktijk- richtlijn waarin aanwijzingen worden gegeven hoe aan deze eisen kan worden voidaan, nog niet verschenen is, kan nog niet worden geëist dat aan de desbetreffende eisen van de norm wordt voldaan. In voorkomende gevaiien zou echter overwogen kunnen worden om een of meer van de volgende nadere eisen te stellen: - reservoirs van ciosetinstallaties die niet geruisarm zijn mogen niet zijn bevestigd aan wanden die de scheiding vormen tussen een privaat en een kamer (van dezelfde of van een andere woning of wooneenheid) - de closetinstallatie(s) moet(en) geruisarm zijn; - een aanrechtbiad mag niet star zijn bevestigd aan een wand waaraan een kamer van een andere woning of wooneenheid grenst; - in ventilatiekanalen die mechanisch worden afgezogen mag de iuchtsnelheid nabij roosters niet groter zijn dan 3,5 m/s tenzij doeltreffende maatregeien zijn getroffen ter voorkoming van geluidhinder; - van ventiiatoren van mechanische ventiiatiesystemen moet het toerental worden beperkt; weik toerentai aanvaardbaar is, is mede afhankeiijk van de wijze waarop de ventilatiekanalen zijn geïsoleerd; - ventiiatoren en circulatiepompen van grote c.v.-instailaties en dergelijke moeten zijn opgesteld op trillingdempend materiaal; - de capaciteit van circuiatiepompen van c.v.-instaiiaties moet zijn afgestemd op de installatie; een pomp met een aanzienlijke over- capaciteit ten opzichte van het leidingstelsel kan beiangrijke geluidhinder veroorzaken. Zie ook de artikelen 101, 229, 231 en 249. ARTIKEL 119 Toelichting op het ontstaan Dit artikel voorziet in de mogelijkheid om nadere eisen te stellen aan niet tot bewoning bestemde gebouwen, voor zover niet reeds krachtens de Hinderwet, de Veiiigheidswet of een andere wette- 63

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 107