Lid 1, onder d. De vluchtwegbegrenzende wanden moeten gezien de te verwachten vuurbelasting een zodanige brandwerendheid hebben dat gedurende de ontruimingstijd geen branddoorslag naar de vluchtwegen kan plaatsvinden. Lid 1, onder e. Wanden en kolommen die bij instorting een vlucht- weg onbruikbaar zouden kunnen maken, moeten een brandwerend- heid (gebaseerd op het criterium van bezwijken) hebben die ten minste gelijk is aan de ontruimingstijd. Lid 2. Wanden en kolommen die het gebouw scheiden van een ander gebouw moeten gezien de te verwachten vuurbelasting een zodanige brandwerendheid hebben dat branddoorslag wordt voorkomen. Richtlijnen in verband met de toepassing van dit artikel kunnen worden ontleend aan NEN 3892 en NEN 3893, beide onder punt 3.3. In bepaalde gevallen kunnen ten aanzien van niet tot bewoning bestemde gebouwen soortgelijke eisen ook worden gesteld krachtens de Hinderwet. Lid 3. Dakbeschieting mag doorlopen over bouwmuren, mits de naad tussen dakbeschot en bouwmuur doeltreffend is afgedicht. ARTIKEL 163 De wenken voor de toepassing onder Algemeen, lid 3 en lid 7, vervallen. Aan de wenk voor de toepassing van lid 1 wordt toege- voegd: Tabel 1 is in belangrijke mate ontleend aan de tabellen van NEN 3892 en NEN 3893. Voor de gezamenlijke vuurbelasting van de constructie en de in- ventaris van het gebouw kunnen de volgende waarden worden aangehouden: 30 kg vurehout per m2 bij toepassing van constructies die groten- deels uit steenachtige wanden en vloeren bestaan. 30 kg vurehout per m2 bij toepassing van houtrijke constructies of bij de toepassing van brandbare inbouwpakketten. Lid 1, onder c. Ervan uitgaande dat rookontwikkeling bij brand niet is te vermijden, dienen vluchtwegen zodanig door rookwerende deurconstructies gecompartimenteerd te worden dat de in het gebouw aanwezige personen, gelet op de omstandigheden waaronder ze aanwezig zijn, niet langer dan ongeveer een halve minuut door de rook behoeven te gaan. fäsnl

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 110