Openingen e.d. met een grotere oppervlakte dan 0,25 m2 zijn slechts toelaatbaar wanneer zij een brandwerendheid hebben van ten minste 30 minuten. Lid 3. Daken behoeven in het algemeen geen brandwerendheid te bezitten ten opzichte van een brand in het gebouw zelf. In sommige gevallen zal er echter aanleiding zijn om wel een eis te stellen. Als indicatie van een hoge vuurbelasting, die aanleiding kan zijn tot het stellen van een nadere eis, kan gedacht worden aan een vuurbelasting van meer dan 60 kg vurehout per m2. ARTIKEL 188 De wenk voor de toepassing wordt vervangen door: Algemeen: in NEN 1068 zijn voorbeelden gegeven van constructies die voldoen aan dit artikel. ARTIKEL 189 De wenk voor de toepassing wordt vervangen door: Het kan nodig zijn aan daken van bij voorbeeld logiesgebouwen en schoollokalen eisen te stellen met betrekking tot de warmte-isolatie. ARTIKEL 193 De toelichting op het ontstaan vervalt; de wenk voor de toepas- sing van lid 1 wordt vervangen door: Lid 1. Met 'niet brandgevaarlijk zijn' is in dit artikel bedoeld, in overeenstemming met NEN 3882, het niet brandgevaarlijk zijn onder inwerking van vliegvuur. Aan deze eis kan o.a. worden voldaan door de dakbedekking aan de buitenzijde op doeltreffende wijze te bedekken met onbrandbaar materiaal. De wenk voor de toepassing bij lid 5 wordt aangeduid ais behorende bij lid 2. ARTIKEL 194 Ais wenk voor de toepassing wordt opgenomen: Lid 2. Afwaaien van grind kan in het algemeen worden voorko- men door het toepassen van grof grind, korrelgrootte ca. 30 mm op lage gebouwen (tot 16 m hoogte) en zgn. spoorweggrind, korrel- grootte ca. 50 mm op hoge gebouwen. 71

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 115