ÄRTIKEL 224 De wenk voor de toepassing vervalt. ARTIKEL 225 De toelichting op het ontstaan van lid 2 vervalt. Opgenomen wordt een toelichting op het ontstaan van lid 3, lui- dende: Lid 3. Omdat de ruwheid van het wandoppervlak van weinig of geen betekenis is gebleken voor de capaeiteit van een ventilatie- kanaal, is daarmee in deze bepaling geen rekening gehouden. De wenk voor de toepassing wordt vervangen door: Lid 5. Als nadere eis kan worden gesteld dat de kanalen zo moeten zijn ontworpen dat de luchtsnelheid daarin in de nabijheid van roosters niet meer bedraagt dan 3,5 m/s. Lid 6. De vrijstelling voor het toepassen van een horizontaal kanaal zou verleend kunnen worden voor ruimten die aan één gevel zijn gelegen; door die ruimte via een horizontaal kanaal met de andere gevel te verbinden kan een verbetering van de ventilatie worden verkregen. ARTIKEL 226 De wenk voor de toepassing wordt vervangen door: Leden 1 en 2. Het aanbrengen van de uitmonding van een ven- tilatiekanaal in de nok verdient in het bijzonder bij natuurlijke ventilatie de voorkeur, ook bij dakhellingen flauwer dan 23°. Bij horizontale kanalen behoeft met terugstroming echter geen rekening te worden gehouden. Lid 3. Voorkomen moet worden dat de plaats van uitmonding wordt aangebracht in de directe nabijheid van een raam of gevel- opening. ARTIKEL 227 De wenk voor de toepassing wordt vervangen door: Lid 1. Volgens artikel 143 dient in een badruimte met een inhoud van meer dan 7 m3 een aansiuitgelegenheid voor een warmwater- toestei (geiser of boiler) aanwezig te zijn. Ingevolge NEN 1078 74

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 118