of keuken kan worden beschouwd en dat de leden 2 en 3 op die combinatie van ruimten van toepassing zijn. ARTIKEL 107 Het bestaande artikel regelt wel de ligging van de onderste giaslijn. Voor het verzekeren van een normaal uitzicht is even- wei ook de ligging van de bovenste glaslijn van belang. ARTIKELEN 112 t/m 115 Deze artikelen zijn in belangrijke mate afgestemd op de nieuwe norm NEN 1087 (ventilatie van woongebouwen) en de daarbij be- horende praktijkrichtlijn NPR 1088. De ventilatie-eisen hebben hiermee een meer functioneel karakter gekregen. Bovendien bevat de nieuwe regeling bepalingen in welke gevallen mechanische luchtverversing noodzakelijk wordt geacht; deze wijze van lucht- verversen was tot op heden in de bouwverordening niet geregeld. ARTIKELEN 116 t/m 119 Deze artikelen bevatten de geheel herziene eisen met betrekking tot de geluidwering. Aanleiding voor deze wijziging is het verschij- nen van de herziene norm NEN 1070 en de daarbij behorende praktijkrichtlijn NPR 5070. Verwacht mag worden dat de toepassing daarvan de akoestische kwaliteit van woningen in gunstige zin zal beïnvloeden. Behalve eisen tussen woningen worden thans ook eisen binnen woningen gesteld; laatstbedoelde eisen zijn iets min- der streng dan die volgens NEN 1070, omdat het geheel voldoen aan de normeis thans nog niet haalbaar moet worden geacht. De artikelen 117, 118 en 119 zijn facultatief geredigeerd (nadere eisen) omdat thans nog onvoldoende kennis beschikbaar is om algemeen geldende imperatieve eisen te kunnen stellen, waarvan met de nodige zekerheid mag worden aangenomen dat zij bij goede uitvoering ook tot het verwachte resultaat zullen leiden. De in deze artikelen geregelde onderwerpen inzake de geluid- bescherming van gebouwen, zijn dezelfde als door de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne bedoeld in het bij de Tweede Kamer ingediende ontwerp van Wet op de geluidhinder. De intensieve studie die momenteel verricht wordt op diverse ter- reinen van de bestrijding van geluidhinder zal er wellicht toe lei- den dat deze artikelen in de komende jaren bijgesteld moeten worden. 86

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 130