4e afd. 25 augustus 1977 RECONSTRUCTIE DR. DROOGPLEIN 102 Heemstede, 2 augustus 1977. Aan de Raad, Na het gereedkomen van de renovatie van de woningen aan het Dr. Droog- plein is een plan opgesteld voor de reconstructie van het plein. Ge- let op de functie als woonbuurt en de ondergeschikte rol van gemotori- seerd verkeer is daarbij gedacht aan de inrichting als woonerf. Een daartoe door het gemeentelijk technisch bedrijf opgesteld plan is aan de bewoners voorgelegd met het verzoek hun eventuele bezwaren of opmerkingen kenbaar te maken. De hierop ontvangen schriftelijke reak- tie is voor ons college aanleiding geweest de bewoners voor een bespre- king uit te nodigen. Bij deze bespreking bleek dat men overwegende be- zwaren had tegen de opzet van het plan en met name tegen het aantal par- keerplaatsen. Een variant op de inrichting als woonerf, zoals aangegeven op tekening nr. 1.29.6.5, verkreeg wel de instemming van de meerderheid der bewo- ners. Deze variant wijkt in zoverre van het oorspronkelijke plan af dat het plein rondom de bestaande boom met zitbank weer in zijn oude vorm en afmetingen is geprojecteerd, terwijl een geplande parkeerplaats voor 5 auto's is vervangen door een strook waarop 3 auto's in de leng- terichting achter elkaar geparkeerd kunnen worden. De kosten van het oorspronkelijke plan worden blijkens de voor u ter inzage geiegde be'groting geraamd op f 32.900,-- en hebben betrekking op de volgende'werkzaamheden: - het opbreken van de bestaande klinkerverharding; - het ophogen van het zandbed; - het aanbrengen van klinker- en tegelverhardingen; - het maken van een verhoogde toegang tot het woonerf; - het aanbrengen van een openbaar plantsoen; - het aanbrengen van een metalen afrastering aan de zuidzijde van de - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 183