4e afd. 25 augustus 1977 OVERNAME BRIJG IN LEIDSEVAARTWEG 103 Heemstede, 2 augustus 1977. Aan de Raad, De oude brug in de Leidsevaartweg (gelegen over een sloot ten noor- den van het terrein van de Gemeentewaterleidingen Amsterdam) is onlangs door de gemeente Amsterdam vervangen door een nieuwe brug van bredere, aan de weg aangepaste afmetingen; tevens zijn daarbij de op- en afritten verlaagd. Wij menen dat het gewenst is de brug in eigendom over te nemen en het onderhoud daarvan, evenals van de thans bij de gemeente Amster- dam in beheer en onderhoud zijnde weggedeelten, ten laste van onze gemeente te brengen. Wij hebben hieromtrent met de Gemeentewaterleidingen Amsterdam on- derhandelingen gevoerd; deze hebben in principe tot overeenstemming inzake de overdracht geleid, zulks met betaling van een bijdrage in de kosten van vernieuwing. Uitgaande van een totaal kostenbedrag van 89.000,-- (waarvan 60.000,— voor de brug en 29.000,-- voor de opritten) zou de bijdrage van onze gemeente een bedrag van rond 27.000,-- belopen. Deze bijdrage bestaat uit 1/5 van de kosten van de vernieuwde brug (de brug is namelijk met één meter verbreed tot ruim vijf meter), vermeerderd met de helft van de kosten va'n verla- ging van de op- en afritten. Gelet op het belang dat onze gemeente bij vernieuwing van de brug heeft - er is een aanmerkelijk veiliger situatie voor het verkeer ontstaan - achten wij genoemde bijdrage alleszins reëel Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor: a. genoemde brug van de gemeente Amsterdam over te nemen tegen be- taling van een bijdrage van 27.000,-- in de kosten van ver- nieuwing van de brug en opritten; b. het onderhoud en de lasten van de brug met aansluitende wegge- deelten met ingang van 9 maart 1977 (datum van voltooiTng vande - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 187