beslissing moeten nemen. Na het gereedkomen van dit informatiepakket hebben wij dit ter be- oordeling voorgelegd aan de commissie voor algemene bestuurszaken; ook de fracties van uw raad hebben over de inhoud hiervan enkele malen beraadslaagd De konklusies van dit overleg zijn neergelegd in een aantal brie- ven, welke op de gebruikelijke wijze voor u ter inzage zijn geiegd. Wij hebben hierin aanleiding gevonden êén en ander nogmaals met de commissie voor algemene bestuurszaken te bespreken. Overeengekomen werd u voor te stellen de volgende gedragsiijn te volgen: - de in het informatiepakket opgenomen mogelijkheden voor het afwik- kelen van het verkeer in de woonbuurten biijven gehandhaafd; - de gemeenteraad zal hierover een voorlopig oordeei uitspreken; - dit vooriopig oordeel zal bij het informa'tiepakket worden gevoegd, zodat de bewoners hiervan kennis kunnen nemen en hiermede rekening kunnen houden bij het vaststellen van hun standpunt. In ons voorstel van 25 maart 1976, nr. 29, inzake het ontwerp-bestem- mingsplan Raadhuisstraat-Binnenweg schreven wij o.m. dat de Lanckhorst- laan, de Kerklaan, de Van Herleniaan en Camplaan, de Juiianalaan en Zandvaartkade als de ontsluitingswegen voor het centrum moeten worden aangewezen. Ofschoon deze uitspraak geen tegenspraak opriep heeft uw college geen formeel besluit hierover genomen. Wij achten het noodza- kelijk 'dat u dit besluit thans neemt, zodat dit voor de bewoners van de woonbuurten een gegeven is waarmede zij rekening moeten houden. Het zou immers niet juist zijn hierover uitsluitend het standpunt van deze bewoners in te winnen, omdat het aanwijzen van ontsluitingswegen voor het centrum een aangelegenheid betreft, weike voor alle bezoe- kers hiervan van belang is. De Van Merlenlaan en de Camplaan zijn vanuit alle delen van Heemstede goed bereikbaar en sluiten aan op de noord-zuid gerichte hoofdwegen Heemsteedse Dreef en Herenweg. De Lanckhorstlaan vormt in het noor- den de verbinding tussen de genoemde wegen. Het centrumgebied is te groot om aileen te kunnen volstaan met deze ontsluitingswegen. Het is gewenst het centrum ook direct vanaf de Herenweg en vanaf de 25 augustus 1977

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 42