4e afd. 25 augustus 1977 Ten einde - in het bijzonder bij de verbetering van oude woonwijken - meer mogelijkheden tot renovatie te hebben, is een vrijstellings- mogelijkheid toegevoegd aan artikei 267, toepasbaar bij het verbou- wen van niet tot bewoning bestemde gebouwen; met hetzelfde doei en om mogeüjke misverstanden te voorkomen," is tevens het opschrift van de artikeien 263 en 271 beter afgestemd op de tekst van die artike- len. Het de Adviescommissie voor de unificatie en toepassing van ge- meenteiijke bouwverordeningen, die ons omtrent de onderhavige voor- stellen tot wijziging van de Model-bouwverordening adviseerde, ach- ten wij het voorshands niet nodig om voor de hier bedoelde gevallen een ruimer geclausuleerde vrijstellingsmogelijkheid op te nemen. Met name geldt dat ten aanzien van het bouwen van woningen op perce- ien met een breedte van minder dan 4 meter. Het beraad hierover wordt voortgezet. Ten einde de unificatie bij de toepassing van de bouwverordening te bevorderen, is in de artikelen 152 en 376 een bepaling opgenomen waar- door de toepassing van door de Stichting KOMO afgegeven kwaliteits- verklaringen wordt gestimuleerd. De overige wijzigingsvoorstellen hebben betrekking op in de praktijk wenselijk gebleken verbeteringen in de redactie van enige artikelen. De artikelen genoemd in de bij deze circulaire behorende bijlage I berusten op de Woningwet. Het was naar onze mening niet noodzakelijk wijzigingen in de Model- bouwverordening aan te brengen in verband met de onlangs van kracht geworden Wet administratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen. Ook hebben wij gemeend geen wijzigingen te moeten aanbrengen in het deel Toelichting, omdat bij gebrek aan jurisprudentie nog niet valt te overzien hoe de toepassing van de genoemde wet zich zal ontwik- kelen. Tevens bevat de 14e serie wijzigingen een aanpassing van de artikelen 265 en 358a, welke betrekking hebben op antennes. Bij uw besluit van 28 april j1nr. 52, hebt u de overeenkomstige artikeien van de Bouwverordening echter geschrapt, zodat bedoeide aanpassing niet kan - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 46