kamer of keuken mag worden beschouwd en van een lichtdoor- latende afdekking is voorzien, de bepalingen van artikel 105 van toepassing, met dien verstande dat als vloeroppervlakte. geldt de vloeroppervlakte van de kamer of de keuken en de uitbouw te zamen. 3. Op een kamer of een keuken met een uitbouw zijn, indien de uitbouw wat betreft de toetreding van daglicht als deei van de kamer of keuken mag worden beschouwd en niet van een licht- doorlatende afdekking is voorzien, de bepalingen van artikel 105 van toepassing, met dien verstande dat: a. ais vioeroppervlakte geldt de vloeroppervlakte van de kamer of de keuken en de uitbouw te zamen en b. de gezamenlijke raamoppervlakte als bedoeld in artikel 105, lid 1, ten minste 30% groter moet zijn dan bij de desbetref- fende belemmeringshoek is aangegeven. ARTIKEL 107 Van artikel 107 wordt de tekst vervangen door: In hoofdwoonkamers moet op een voor het uitzicht gunstige piaats een met blank glas bezet raam voorkomen met een breedte van ten minste 1 m. De onderste glaslijn van dat raam mag niet hoger liggen dan 0.85 m boven de vloer en de bovenste glaslijn niet lager dan 1,80 m boven de vloer. De vorenbedoelde breedte wordt gemeten op de wijze als bepaald in artikei 104, lid 1. Paragraaj 4 De artikelen 112 tlm 119 van paragraaf 4 worden vervangen door de artikelen 112 t/m 115, luidende: ARTIKEL 112 Doorspuibaarheid 1. Een woning en een wooneenheid moeten bij geopende binnen- deuren goed doorspuibaar zijn door aan de buitenlucht gelegen tot de woning onderscheidenlijk de wooneenheid behorende deuren en beweegbare ramen die niet alle in dezelfde gevel zijn gelegen. 9

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 53