4e afd. 25 augustus 1977 BESTEMMING VAN HET BELTTERREIN 85 Heemstede, 2 augustus 1977. Aan de Raad, In uw vergadering van 20 december 1974 stelde u een krediet van f 30.000,-- beschikbaar voor het maken van een ontwerp voor de vuilnis- belt, inclusief de ontsluiting hiervan, alsmede het doen van een eerste aanplant. Na goedkeuring van de desbetreffende begrotingswijzigmg heb- ben wij aan het adviesbureau voor tuin- en landschapsinrichting Van Em- pelen B.V. opdracht gegeven een ontwerp-plan te maken, met verzoek de winnaars van de eerder uitgeschreven prijsvraag m.b.t. de bestemming van het beltterrein in het overleg te betrekken. Het in augustus 1975 door genoemd bureau ingediende ontwerp îs behan- deld door de commissies voor Openbare llerken en voor de Volkshuisves- ting, de Ruimtelijke Ordening en de Recreatie. Deze commissies konden zich met dat ontwerp verenigen. Vervolgens hebben wij opdracht gegeven een plan met begroting van kosten te maken. Blijkens de in januari 1976 ingediende stukken werden de kosten op ba- sis van het prijspeii in die maand geraamd op ruim f 1.054.000,— ex- clusief de kosten van verwerving van de grond welke nodig is voor de aan- leg van een toegangspad en scheidingssloot (totaal 1,5 ha) en de kosten van ontpachting van die grond. 0o basis van het huidige prijspeil zouden de totale kosten (inclusief die van grondverwerving etc.) in de orde van grootte van f 1.300.000,-- liggen. De commissie voor de gemeentefinanciën heeft als haar oordeel uitgespro- ken dat het plan te duur is. Daarbij komt dat de heren G.M. Milatz en P.F. van der Hulst, pachters van de weilanden waarover de toegang c.a. tot de belt was gedacht (langs de Spaarne-oeverernstige bezwaren hebben tegen de aanleg van een pad en een sloot, niet alleen omdat dit verlies van grond voor hun bedrij- ven betekent, maar ook omdat zij ernstige consequenties vrezen voor de waterhuishouding en omdat zij bezorgd zijn voor onrust onder hun vee als gevolg van het gebruik van het pad (o.m. door honden).

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 5