Nadere brandveiligheidsvoorschriften In het achtste lid wordt het woord 'steenachtig' vervangen door: 'onbrandbaar'. Toegevoegd worden een negende en tiende lid, luidende Van artikel 225 wordt de tekst vervangen door: 1. Ventilatiekanalen voor natuurlijke ventilatie moeten een verti- caal verloop hebben. Niet van toepassing is deze eis op ventilatiekanalen die geen deel uitmaken van gecombineerde ventilatiekanalen, alsmede op het hoofdkanaal van een gecombineerd ventilatiekanaal, boven de uitmonding van het bovenste nevenkanaal, mits de versleping geen grotere afwijking dan 30° van de verticaal heeft. 2. In ventilatiekanalen voor natuurlijke ventilatie mogen geen sterke knikken, korte bochten of plotselinge vernauwingen of verwijdingen voorkomen. De uitmonding van een nevenkanaal in een hoofdkanaal moet een vloeiend verloop hebben. 9. Binnen een afstand van 0,30 m vanaf een stookgat mag slechts onbrandbaar materiaal zijn toegepast. 10. Rookkanalen van open haarden moeten van een vonkenvanger zijn voorzien. ARTIKEL 222 Aan artikel 222 wordt toegevoegd een vierde lid, luidende: 4. Nadere eisen kunnen worden gesteld met betrekking tot de brandwerendheid van wanden van gasafvoerkanalen, indien die kanalen door ruimten met hoge vuurbelasting gaan. ARTIKEL 224 Van artikel 224 wordt het opschrift vervangen door: Nadere brandveiiigheidsvoorschriften In het vierde lid wordt 'afvoerkanalen' vervangen door 'gasafvoer- kanalen'. Het vijfde lid wordt vervangen door: 5. Binnen een afstand van 0,30 m vanaf een aansluitgelegenheid aan een gasafvoerkanaal mag slechts onbrandbaar materiaal zijn toegepast. ARTIKEL 225

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 74