kanaal doorheen wordt gevoerd, doch met een minimum van 20 minuten. Niet van toepassing is het bepaalde in dit lid voor ventilatie- kanalen van privaten en badkamers in eengezinshuizen. 3. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1, onder a en lid 2, indien daartegen geen bezwaar bestaat in verband met de omstandigheden waaronder het kanaal wordt toegepast. ARTIKEL 230 Van artikel 230 wordt de tekst vervangen door: 1. Kanalen van luchtbehandelingsinstallaties moeten zodanig zijn samengesteld dat ze: a. onbrandbaar zijn; b. voldoen aan het bepaalde in artikel 63 van NEN 3028, uitgave 1970; c. voldoende dicht zijn. 2. De wand van een kanaal van een luchtbehandelingsinstaliatie moet een brandwerendheid hebben die ten minste gelijk is aan de helft van de brandwerendheid die vereist is voor de wand of de vloer waar het kanaal doorheen wordt gevoerd. 3. Vrijstelling kan worden verieend van het bepaalde in lid 1, onder a, indien daartegen geen bezwaar bestaat in verband met de omstandigheden waaronder het kanaai wordt toegepast. ARTIKEL 232 Van artikel 232 worden het opschrift en de tekst vervangen door: Uitmonding 1. Vuiistortkokers die op natuurlijke wijze worden geventiieerd, moeten aan de bovenzijde zijn voorzien van een ventilatie- opening met een netto-dooriaat van ten minste 0,1 m2. Mechanisch geventiieerde vuilstortkokers moeten permanent geventileerd worden met een luchthoeveelheid van ten minste 0,1 m3/s. 2. De plaats van uitmonding van vuilstortkokers moet voldoen aan het bepaalde in NPR 1088, uitgave 1975, onder 3.3.5, indien de vuilstortkokers natuuriijk wordt geventileerd en onder 4.3.4, indien de vuilstortkoker mechanisch wordt geventileerd. 33

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 77