3e afd. 27 oktober 1977 125 De opbrengst tegen het huidige tarief wordt geraamd op f 650.000, hetgeen een d^kkingspercentage zou betekenen van 48,3%. (De lagere opbrengst wordt veroorzaakt door de omstandigheid dat de îaatste jaren een aanzienlijke verschuiving optreedt van ophalen van vuil door middel van emmers of pîastic zakken naar ophalen van vuil door middel van containers, vooral ten aanzien van gebruikers van woon- gebouwen) De regering heeft besloten de tariefsverhoging voor deze en soort- gelijke rechten voor 1978 in het algemeen te beperken tot 5%. In bijzondere gevallen kan de minister van binnenlandse zaken voor heffingen uit hoofde van een belastingverordening toestemming ge- ven voor een grotere verhoging. Wij hebben de minister verzocht in te stemmen met een verhogingvan 15% en wel om de volgende redenen: 1. bij een lagere tariefsverhoging daalt het dekkingspercentage; 2. in 1979 zullen de kosten fors stijgen omdat dan de afvoer via de V.A.M. zal plaats vinden. Bij een tariefsverhoging lager dan 15% zal het nog moeilijker worden deze kostenstijging te over- bruggen. De minister is blijkens de voor u ter inzage liggende corresponden- tie akkoord gegaan met de voorgestelde tariefsverhoging voor 1978. Wij stellen u derhalve voor het recht te verhogen van f 6,60 per maand tot f 7,60 en deze verhoging te verwerkelijken door vaststel- ling van een verordening conform bijgaand ontwerp. De te verwachten opbrengst bedraagt bij dit tarief f 760.000,--. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, A.Buiter, l.s. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 30