126 De Raad der g'emeente Heemstede: gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT onder afstanddoening van alle voorrechten en exceptiën, door de wet aan borgen toegekend of nog toe te kennen, te waarborgen de tijdige betaling van rente en aflossing van een geldlening groot f 460.000,— welke door één of meer nog nader op te geven bij de Bedrijfsvereni- ging voor Detai1handelAmbachten en Huisvrouwen aangesloten fondsen zal worden verstrekt aan de Stichting Gereformeerde bouwcorporatie voor bejaarden te Hoofddorp, hierna te noemen "de stichting", ter financiering van de in 1974 en 1976 plaats gehad hebbende verbouwin- gen in het bejaardenhuis "Kennemerduin" te Heemstede en wel onder de volgende voorwaarden: 1. De geldlening zal worden verstrekt tegen een koers van 100 en een rente van 8 1/8%. 2. De aflossing vindt plaats in 25 jaarlijkse annuïteiten. 3. Extra aflossing is de eerste 10 jaar niet toegestaan; de volgende 5 jaar is extra aflossing toegestaan tegen een vergoeding van 5% van het extra af te lossen bedrag; gedurende de restant-icoptijd tegen een vergoeding van 3% van het extra af te lossen bedrag. 4. De storting van de lening vindt plaats op 16 januari 1978. 5. De stichting verplicht zich op eerste aanzegging van burgemeester en wethouders aan de gemeente onder de gebruikeiijke bedingen het recht van eerste hypotheek te verlenen op het bejaardenhuis "Kennemerduin" te Heemstede. 6. De stichting zal er voor zorgdragen dat het bejaardenhuis "Kenne- merduin" te Heemstede gedurende de looptijd van de lening, bij een maatschappij ter goedkeuring van burgemeester en wethouders, zoda- nig is verzekerd tegen brandschade, dat de kosten van herstel en we deropbouw volledig uit de assurantiepenningen kunnen worden voldaan De stichting is verplicht op vordering van burgemeester en wethou- ders de betreffende polissen en/of premiekwitanties te tonen.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 34