4e afd. 24 november 1977 WIJZIGING VERKEERSLICHTEMINSTALLA7IE LANCKHORSTLAAN/BRONSTEEWEG 141 Heerastede, 8 november 1977. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 12 oktober 1976, nr. 137, stelde u in uw vergadering van 28 oktober d.o.v. een krediet beschikbaar ten behoeve van de aanschaffing van een verkeersprocessor en de aanslui- ting daarop van acht verkeerslichteninstallaties. Eén van de aan te sluiten installaties is die op het kruispunt van de Lanckhorstlaan en de Bronsteeweg; hiervoor was in de begroting van Nederland Haarlem een bedrag van f 68.000,-- (excl. omzetbelasting) opgenomen. Dit be- drag was gebaseerd op het vernieuwen van de automaat, het aanbrengen van detectielussen in het wegdek, de z.g. software, alsmede het in- stalleren en aanpassen van het systeem. Bij nadere overweging, ook in de Verkeerscommissie, is het wenselijk geacht de installatie uit te breiden met: a. een signaleringslus ten behoeve van linksafslag van lijnbussen; door even boven de lus te stoppen kunr.en de bussen die van de Lanckhorstlaan de Bronsteeweg (noordzijde) moeten inslaan, het tegemoetkomende verkeer "op rood zetten"; b. twee stel extra voetgangerslantaarns etc. voor oversteekplaatsen aan de noord- en de oostkant van het kruispunt (er zijn nu alleen oversteekplaatsen aan de v/est- en de zuidkant); c. een blauw waarschuwingslicht op de Lanckhorstlaan ten oosten van het kruispunt dat knippert bij aanwezigheid van op de Bronsteeweg- noord overstekende voetgangers. De kosten van deze extra voorzieningen worden begroot op f 8.500,--. Ih't de definitieve prijsopgaaf van Nederland Haarlem voor de onder- havige installatie blijkt dat de kosten van de aanvankelijk gedachte voorzieningen f 7.400,-- hoger zullen zijn dan volgens de (globale) begroting (ook bij de andere kruispunten waren er verschillen tussen de begroting en de prijsopgaaf, maar de positieve en negatieve ver- schillen heffen elkaar nagenoeg op).

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 1