2e afd. 16 december 1977 BEGR9IINGEN_i978 117 Heemstede, 27 september 1977. Aan de Raad, Hierbij bieden wij u ter vaststelling aan de begroting van inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede de begroting van het gemeentelijk technisch bedrijf en het grondbedrijf voor het dienstjaar 1978. Voorts wordt hierbij ter goedkeuring aan u voorgelegd de begroting van de Heemsteedse Sportstichting voor dat jaar. Tenslotte bieden wij u de meerjarenbegroting tot 1982 aan. Behandeling begroting 1978. Gedurende de laatste twee jaren is de begrotingpbehandeling be- invloed door de werkzaamheden die in het kader van de integrale be- leidsplanning door u werden verricht. Zo werd in 1976 de doelstel- lingennota vastgesteld en in dit voorjaar vond de vaststelling plaats van de meerjaren-wensenlijst met een prioriteitsteiling tus- sen de projekten, waarbij een keuze gemaakt kan worden of al dan niet tot realisering wordt overgegaan. De begrotingsbehandelin'g legt daardoor meer dan in het verleden het geval was de accenten op de financiële aspecten en het beleid op korte termijn. Het belangrijkste accent bij de behandeling van het beleidsplan lag duidelijk bij uw college. Het ligt dan ook in de rede dat nu bij de afronding van de eerste cyclus van de beleidsplanning.te weten de confrontatie tussen de behoeften en middelen,geen afgerond voorstel door ons college aan u zal worden voorgelegd. Wel hebben wij aan- leiding gevonden gehoor te geven aan de meermalen geuite wens, de commissie voor de gemeentefinanciën in een eerder stadium in te scha- kelen. In de samenspraak tussen deze commissie en ons college is met name aandacht geschonken aan de middelen die ons ten dienste staan en de projekten die wij gaarne gerealiseerd zoudên willen zien. Gelet op het toch wat gewijzigde karakter van de begrotingsbehande- iing, waarop wij zo juis-t gewezen hebben, hebben wij, na overleg met de commissie voor algemene bestuurszaken, besloten de afdelingsver- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 1