4e afd. 26 januari 1978 TOELICHTING, BEHORENDE BIJ HET BESTEMMINGSPLAN "SCHOUMBROEKERPOLDER D" 10 Het voor 1 iggende bestemiainqsplan beoogt de regeling van de bestemming en het gebruik van het terrein op de hoek van de Von Brucken Focklaan en de Johan Wagenaarlaan naast het zusterhuis van het Diaconessenhuis (zie overzichtskaart op blz. 3). In het bestemmingsplan Schouwbroekerpolder, dat bij Koninklijk Besluit d.d. 16 augustus 1969 is goedgekeurd, heeft het terrein de bestemminq Quickservice bedrijf B gekregen. Inmiddels is gebleken dat de realisering van deze bestemming om econo- mische redenen niet haalbaar is. Dit heeft geleid tot de gedachte om aan het terrein een bestemming te geven diebeter past in de functione- le opbouw van het omringende gebied. De ligging van het terrein, geflankeerd door woonbebouwing en door be- bouwing ten behoeve van maatschappelijke voorzieningen, maakt het tei rein bijzonder geschikt om er woningen dan wel een gebouw met een (semi) openbaar karakter te realiseren. De vorm en afmetingen van het terrein zijn evenwel zodanig dat woningbouw slechts in bescheiden mate zal kun- nen plaatsvinden. Aangezien er op korte termijn geen behoefte bestaat aan een gebouw met een (semi) openbaar karakter is gezocht naar mogelijk- heden om er een vorm van woningbouw te realiseren die relatief weinig terrei nopperv1akte nodig heeft. De woningbouwvereniging "De Haemstede" heeft zich bereid verklaard op het terrein kleine wooneenheden ten behoeve van de categorie onvolledige huishoudens te bouwen. De ontwerpgroep van de Nationale Woningraad te Amsterdam heeft opdracht gekregen het ontwerp te maken. De volgende randvoorwaarden werden gesteld: - De uiterlijke vormgeving van het ontwerp, de sluitsteen van het nage- noeg gerealiseerde plan Schouwbroekerpolderdient zowel aan te slui- ten op het aangrenzende woongebied als op het meer grootschalige zus- terhuis en het bejaardentehuis "Heemhaven". De eigendomsgrenzen dienen zo min mogelijk overschreden te worden. De afstand van de bebouwing tot de Johan Wagenaarlaan dient voldoende groot te zijn. Na veelvuldig overleg met het gemeentebestuurde opdrachtgever en het stedebouwkundig adviesbureau van de gemeente, is tenslotte een ontwerp tot stand gekomen dat als basis voor het voorliqgende bestemmingsplan heeft gediend. Het ontwerp voorziet in de bouw van 13 tweekamerflats en 15 driekamer- fiats, gerangschikt aan gemeenschappelijke corridors. Door de situering van het gebouw is de ruimtelijke begrenzing van zowel het voorplein van "De Heemhaven" als die van de groenvoorzieningen op de hoek van de Von Brucken Focklaan en de Johan Wagenaarlaan versterkt. Het voorplein en de voortuin van het gebouw kunnen zodanig worden gede- tailleerd dat zij, tesamen met de eerder genoemde groenvoorzieningen, ruimtelijk een eenheid vormen. De ingang van het gebouw is aan de Von Brucken Focklaan geprojecteerdHet parkeerterrein tussen het zuster- nuis en het gebouw is ruim genoeg om te voorzien in de parkeerbehoefte. Het terrein tussen het zusterhuis en het gebouw kan in gezamenlijk 7

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 45