2e afd. 26 januari 1978 KATHODISCHEBESCHERMING ZWEMBADFILTERS 16 Heemstede, 10 januari 1978. Aan de Raad, In lijst II, behorende bij het beleidsplan, fase II, is voor vernieu- wing van de ketels van de centrale verwartning van het open zwembad een investering geraamd van i 190.000,in het jaar 1978. Bij de aanbieding van de begrotingen voor 1978 hebben wij reeds aan- gekondigd, dat in plaats van vernieuwing van de ketels, een krediet zou worden aangevraagd voor het aanbrengen van een kathodische be- scherming. Om deze reden is bij de bepaling van de begrotingsruimte voor 1978 en volgende jaren met de lasten van bovenstaand krediet geen rekening gehouden. Door het aanbrengen van een kathodische bescherming, tegen de roest- vorming in de filterketels, kan de aanschaffing van nieuwe ketels voor- lopig worden uitgesteld. Gedacht wordt in dit verband aan een termijn van 5 7 jaar. Voor de kosten van het aanbrengen van een kathodische bescherming is offerte gevraagd bij een tweetal bedrijven. Beide offertes zijn om advies voorgelegd aan het metaalinstituut T.N.0. te Apeldoorn. Hoewel beide offertes voldoen aan de gestelde voorwaarden, wordt door T.N.0. een lichte voorkeur gegeven aan uitvoering door Vandervelde Protection. Bij de door deze firma gekozen uitvoering is namelijk een veelvuldige doorboring van de filterbuizen niet noodzakelijk. Bovendien is de con- trole op een effectieve werking van de installatie van deze firmabeter mogelijk dan bij de uitvoering van de andere firma. Voorts zijn de huidige ketels indertijd door Vandervelde Protection geleverd. Als nadeel kan worden genoemd de meerdere kosten van ca. i 4.000,-- bij uitvoering door dit bedrijf.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 57