2e afd. 26 januari 1978 VERVANGING AUTOSPUIT BRANDWEER. 17 Heemstede, 10 januari 1978. Aan de Raad, In 1965 is een tankautospuit hoge druk aangeschaft. De afschrijvings- termijn van dit voertuig was gesteld op 10 jaar. Het slijtageproces is thans zover gevorderd dat vervanging noodzakelijk is. De vervanging van de tankautospuit hoge druk door een tankautospuit hoge en lage druk is als investering opgenomen op lijst II, behorende bij het beieidsplan, fase II. De investering is geraamd voor het jaar 1978 tot een bedrag van 175.000,-. Bij de bepaling van de begrotingsruimte voor 1978 en volgende jaren is met de lasten van dit bedrag rekening gehouden. Voor de aanschaffing van een nieuwe tankautospuit is bij een tweetal be- drijven offerte gevraagd. Vergelijking van beide offertes geeft ten opzichte van elkaar bepaalde voor- en nadelen. De commandant van de brandweer heeft ons geadviseerd tot aanschaffing van de autospuit, type Doeschot-Rosenbauer Hij heeft zich laten inforneren door de inspectie voor het brandweerwe- zen en de officier van de Haarlemse brandweer. Wij kunnen ons met dit advies verenigen. Deze autospuit heeft een Daf chassis en komt daardoor overeen met het waqenpark van het gemeentelijk technisch bedrijf. Dit biedt voordelen met het oog op het onderhoud dat door dit bedrijf geschiedt. Rekening houdend met de binnenkort te verwachten prijsstijging is voor de aanschaffing van dit type autospuit een krediet benodigd van 189.000,--, inclusief onzetbelasting. De stukken liggen voor u, op de gebruikelijke wijze, ter inzage. Wij stellen u voor, conform bijgaand ontwerp-besluit, een krediet van

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 59