2e afd. 26 januari 1978 2 binnen het bestuurlijk overleqorgaan geventileerde meningen van dever- schillende betrokken instanties opgenonen zijn. Dit plan heeft in februari 1977 ter discussie gestaan binnen het be- stuurlijk overlegorgaan. Nog afgezien van de bezwaren van inhoudelijke aard, bleken er ook grote bezwaren te bestaan tegen de door de provin- cie voorgestelde procedure. Sterk aangedrongen werd om de vastgestelde termijnen te verlaten en de technische werkgroep organisatie wateriei- dingbedrijven opnieuw in te schakelen, teneinde de haar opgedragen ta- ken af te kunnen ronden. De werkgroep kreeg vervolgens de ruimte om de technische aspecten aan het als discussiestuk toegezonden plan te bestuderen, derhalve nietde door het bestuurlijk overlegorgaan toegedachte taken. Dit leidde tot een verdeeidheid binnen de werkqroep waardoor geen verdere studie ver- richt is. Het betrekking tot de bezwaren van inhoudelijke aard hebben wij onze mening aan Gedeputeerde Staten kenbaar gemaakt. Hierop is nimmer een reactie ontvangen. y Niettegenstaande hetgeen hiervoor is geschied menen Gedeputeerde Sta- ten dat verder overleg niet nodig is en leggen zij thans het ontwerp- plan aan u voor. Wij zijn van mening, dat tot een reorganisatie eerst kan worden overge- gaan, indien toetsing aan de doelmatiqheidseisen, zoals dat door de technische werkgroep gedaan zou worden, heeft plaats gevonden. Tevens zijn wij van mening dat daaromtrent met en tussen aile betrok- kenen redeiijk overleg moet plaatsvinden. Hiertoe is het bestuurlijk overlegorgaan in het leven geroepen. Voorsteilen van dit overlegor- gaan hebben Gedeputeerde Staten niet afgewacht. Van een werkelijk overleq is onzes inziens nauwelijks sprake geweest. Het ontwerpplan. De wijziqing van de Waterleidingwet in 1975 werd ingegeven door de gedachte dat de waterleidingbedrijven in Nederland op een dusdanige wijze georganiseerd moeten worden dat zij in de waterbehoefte rond het jaar 2000 op doelmatige wijze kunnen voorzien. De VEWIN heeft in een brief aan de Provinciale Besturen een aantal criteria gegeven waaraan een waterleidingbedrijfhetzij als zelfstan dig openbaar nutsbedrijf, hetzij deel uitmakend van een gemengd open- baar nutsbedrijf, zou moeten voldoen in het licht van deze wetswijziging. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 5