2e afd. 26 januari 1978 2 o.m. gesteld dat het niet-opnemen van het grondgebied van deze gemeen- te in het distributiegebied van het P.W.N. een enclave zou opleveren die uit een oogpunt van de watervoorziening weinig reden van bestaan heeft. Het laatste achten wij allerminst bewezen. Of al dan niet sprake is van een enclave is naar ons oordeel trouwens in het geheel niet relevant; het gaat erom hoe de doeimatigheid vande drinkwatervoorziening het beste gediend wordt. In dit verband is het van grote betekenis dat het produktiebedrijf dat Heemstede water le- vert, alsmede het laboratorium van dat bedrijf in onze gemeente is ge- vestigd Het heie waterleidingnet van onze gemeente is hierop geprojecteerd Met name in onze gemeente kan de kwaliteitsbeheersing van het drinkwa- ter even goed gewaarborgd worden als in een groot verticaal georgani- seerd bedrijf het geval is; wij menen zelfs dat dit in ons geval door de aanwezigheid van zowel het produktiebedrijf als het laboratorium van dat bedrijf binnen de grenzen van onze gemeente béter kan. Tenslotte wijzen wij erop dat een democratische bedrijfsvorm en een zo groot mogelijke betrokkenheid van de burgers maximaal verzekerd is bij het overlaten van zoveel mogelijk bevoegdheden aan het bestaande gemeentelijke waterbedrijf Wij concluderen dan ook dat; a. het ontbroken heeft aan een grondig onderzoek naar de doelmatigheid van de bestaande voorziening-zo mogelijk in combinatie met andere nutsvoorzieningen-en dat niet is komen vast te staan dat de door de wet vereiste doelmatigheid beter wordt gediend door middel van de door Redeputeerde Staten voorgestelde structuur; b. het overleg dat Gedeputeerde Staten met de belanghebbende gemeenten hebben gevoerd, als onvoldoende moet worden aangemerkt; c. derhalve vooralsnog op grond van financiële en organisatorische over- wegingen en uit een oogpunt van democratische besluitvorming en con- trole handhaving van de huidige toestand in onze gemeente de voorkeur verdient. -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 8