2e afd. 25 mei 1978 64 le WIJZIfilNG STUDIEFACILITEITEN-VERORDENING Heemstede, 9 mei 1978. Aan de Raad, In een circulaire van 23 maart 1978, nr. 2000, heeft het Centraal Bureau inzake qemeenschanpelijke behandelinq van qemeentelijke per- soneelsaanqeleqenheden een wijziqinq aanbevolen van artikel 10 van de Verordeninq inzake het verlenen van studiefaciliteiten aan ambte- naren. Deze wijziqinq heeft ten doel de als bijlaqe I bij de verordeninq gevoeqde lijst van opleidingen als hulpmiddel voor de toepassing van de artikelen 10 en 11 van de verordening in te trekken. In de praktijk is n.î gebieken, dat in veie gemeenten een te abso- lute waarde wordt toeqekend aan de in genoemde lijst aangeqeven op- leidings-niveaux. Bovendien blijkt in sommige qevaiien een oneiqenlijk gebruik van de lijst te worden gemaakt door de gegevens eruit te bezigen bij het motiveren van bevorderinqsvoorstellen of het toekennen van diploma- toelagen Een en ander is voor het Centraal Orqaan aanleidinq geworden deiijst als hulpmiddel voor het toekennen van verloffaciliteiten in te trek- ken. Dit heeft het voordeeldat in het vervola bij het toekennen van studie- verlof een meer individueel beleid kan worden qevoerd in die zin, dat niet langer het accent op het niveau van de opleiding komt te ligqen, doch meer op met de opleiding verband houdende factoren. Wij stellen u voor het advies van het Centraal Orqaan, dat in vollediqe overeenscemming met de Centrales van overheidspersoneel is opgesteld, te volgen en daartoe bijgaand ontwerp-besluit tot le wijziginq van de Verordernnq inzake het verlenen van studiefaciliteiten aan ambtenaren vast „e stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burqemeester W.H.van den Hoek W.H.D.Ouarles van Ufford

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 13