2e afd. 25 mei 1978 65 lid ten aanzien van de arbeidsduur, aanmerken_als_een betrekking als bedoeld in de vorige volzin. Van de verplichting tot deel^ne- ming kunnen burgemeester en wethouders op zijn verzoek onthefring verlenen aan de ambtenaar die tegen deze deeineming gewetensbezwa- ren heeft. XX Artikel E 18, le lid, wordt herschreven als volgt: Aan een ambtenaar die een betrekking als bedoeld in artTkei E 17, lid 2, bekleedt in dienst der gemeente worden vergoed de in amg tijdvak van ten hoogste een kalenderjaar te zijnen laste blijven- de, naar het oordeel van burgemeester en wethouders redelijk ge- maakte kosten voor verrichtingen en leveringen, vallende onder de voorziening bedoeld in artikel E 17, voorzover zij een bedrag ge- lijk aan 1% van het ambtelijk inkomen in de zin van de Algemene burgerlijke pensioenv/et overschrijden, met dien verstande, datvoor de toepassing van het in dit lid bepaalde de bijdraoe van de arab-_ tenaar in de kosten van de voorziening genoemd in artikel E Jnd 3, buiten beschouwing bîijft. XXI Artikel E 19 wordt herschreven als volgt: Een verhindering wegens ziekte als bedoeld in dit hoofostuk zaI nret van invloed zijn op het tijdstip van toekenning van pericdieke sala- risverhogi ngen. XXII Aan hoofdstuk E wordt toegevoegd een nieuw artikel E 20, luidende: Artikel E 20 1. Krachtens daarvoor bij afzonderlijke verordening vastgestelde bepal ingen kunnen aan de ambtenaar studieraci i iteit.en worden verl eend 2. De ambtenaar is, indien burgemeester en wethouders dit bepalen, verplicht zich voor het volgen van een bijzondere vakopleiding beschikbaar te stellen of enig ander door burgemeester en wet- houders nader aan te duiden onderwijs te volgen. De aan het_vol- gen van het in dit lid bedoelde onderwijs verbonden kosten ko- men ter, laste van de gemeente. XXVI Artikel F 28, 3e lid, vervalt. XXVII Aan artikel H 5, 2e lid, wordt een alinea toegevoegd, luidende: In deze gevallen wordt het dienstverband beëindigd indien deambte- naar of het tot ontslag verlenen bevoegde gezag zulks wenselijk acht Het bepaalde in dit hoofdstuk geldt met dien verstande dat aar, de ambtenaar of gewezen ambtenaar nimmer minder voordelen toekomen dar. wanneer de Ziektewet op hem van toepassing zou zijn geweest. XXIII Artikel F 22 wordt geschrapt. XXiy De artikelen F 23 t/ra F 27 worden vernumraerd in F 22 t/m F 26. XXV Ingevoegd wordt een nieuw artikel F 27, luidende als volgt: Artikel F 27

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 19