4e afd. 25 mei 1978 56 eigenlijk alleen nog reqels over de keuring van films. Een ver- gunningsstelselzoals de oude wet dat kende voor de exp.oita- tie van een bioscoop, is in de nieuwe wettelijke reqelinq r.iet meer opgenomen. Dit' betekent dat voor de gemeentelijke wetgever thans de weg openstaat om bioscoopinricntingenonder meer voor wat de brandveiligheid betreft, aan voorschriften te or.derwerpen. Aanpassina van de (model-)brandbeveiligingsverorden',nq zot cäi doe'l behoeft slechts in te houden dat de voor bioscoopinrichtin- gen geldende uitzonderingen, zoals die in de tekst van de orti- kelen 48,55 en 58 tot uitdrukking komen, vervallen. Daarmede komt het in die artikelen neergelegde regime var. gebruikstoe- stemmingen voor theaters, schouwburqen e.d. in volle omvanc ook voor bioscoopinrichtingen te gelden. Artike1 51 De toevoeqing van "e.d." in de aanhef betreft een redactiora.e aanpassing conform de artikelen 48 t/m 50. De aanvull.ng vai de bepaling zelf beoogt teqemoet te komen aan wensen uit de praxtiok. Artikel 66 De toevoeging beoogt de bepaling te verduidelijken. Artikel 66a ÏÏeze bepaiing is uiteraard slechts van belang voor gemeenten, waar- in deze met brandbare gewassen begroeide of uit brandbare qronclsger' bestaande terreinen voorkomen. Verwezen zij cverigens naar de &os- brandverordening van het Bosschap". Deze in 1962 in het kader van de publiekrechtelijke bednjfsorgam- satie vastgestelde en laatstelijk in 1978 gewijzigde verordening heeft ten doel door middel van maatregelen in de sfeer van r.et dos- beheer bepaalde bossen tegen brand te beveiligen en daardoor scna.e aan de houtopstand zoveel mogelijk te voorkomen. Onder b-andbaar bos verstaat die verordening grond bezet met eer. aaneenqesloten O' vrijwel aaneengesloten noutopstand, voor meer dan de helft bestaan- de uit naaldhout, waarbij struiken en vulhou't van andere noutsoor- ten niet tot de houtopstand worden gerekend. Ondernemers met brandbaar bos van meer dan 5 ha of var. kleinere oppervlakte, doch deel uitmakende van brandbaar bos, dax m totaa: meer dan 5 ha beslaat, zijn verplicht er voor te zorgen dat in of onmiddellijk nabij dat bos geen naaldhouttakken aanwezig zijn op hogere hopen of rillen dan 1,50 meter Ondernemers met brandbaar bos van meer dan 35 ha of van klemere oppervlakte, doch deel uitmakende van brandbaar bos dat in totaal meer dan 35 ha beslaat, zijn verplicht er voor te zorgen dat hun bos over een, voor brandweervoertuigen zonder noemenswaardiq op~ onthoud te berijden weg bereikbaar is. Deze verordening van het Bosschap laat overigens de bevoeqdheid van de gemeenten tot het geven van brandveiligheidsvoorschriften voor deze objecten onverlet, omdat dezelaatste zijn gericht op het bevorderen van de openbare veiligheid. Voor wat betreft de reeds door genoemde bosbrandverordemng Lestre- ken brandbare bossen zal uiteraard rekening dienen te worden gehou- den met de in die verordening opgenomen bepalingen, opdat teoen- strijdigheid wordt voorkomen. Voor de overiae bossei za: hec aanbe-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 33