2e afd. 25 mei 1978 62 4e WIJZIGINR VERPLAATSINGSKOSTENVERORDENING Heemstede, 9 mei 1978. Aan de Raad, In een circulaire van 24 november 1977, nr. AB 77/U 1840, heeft de Minister van Binnenlandse Zaken enkele wijzigingen aangekondigd van het Verplaatsingskostenbesluit 1962. Deze wijzigingen hebben betrekking op: le. het halveren van de verhuiskostenvergoeding voor het personeel dat voor het eerst bij het Rijk of één zijner diensten, bedrij- ven of instellingen in dienst treedt; 2e. het aanbrenaen van een maximum in het bedrag voor alle andere uit de verhuizing direct voortvloeiende kosten. De Minister heeft de gemeentebesturen verzocht de totstandkomina van overeenkomstige voorzieningen te bevorderen voor het personeel van de gemeenten. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeen- telijke personeelsaangelegenheden heeft inmiddels in een circulaire van 23 maart 1978, nr. 1999, aan de aangesloten gemeenten een aanbe- veling doen toekomen tot wijziging van de model-verplaatsingskosten- verordening in de door de Minister bedoelde zin. De Verplaatsingskostenverordening voor het personeel van deze gemeente is op dit model afgestemd. De voorgestelde wijzigingen zijn minder verstrekkend dan bij hetRijk. Zo is met name het begrip overheidsdienst, opgenomen in artikel 1, onderdeel j, veel ruimer gesteld, waardoor ook oersoneel van gemeen- telijke stichtingen, dat overkomt naar de gemeente, buiten de hal- veringsbepaling valt. Een tweede wijziging betreft de begrenzing van de vergoeding voor in- richtingskosten tot het maximum van schaal 150 van het BBRA 1948. Wij merken hierbij op, dat deze bepaling voor onze gemeente geen effect sorteert, omdat het salaris, verbonden aan de hoogste rang in onze bezoldigingsverordeningnog beneden bovenbedoeld grensbedrag blijft. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 5