4e afd. HERSTRUCTURERINr, EN SUBSIDIERING STREEK V.V.V. Heemstede, 25 juli 1978. Aan de Raad, Dc ontwikkelingen in het V.V.V.-wezen qedurende de laatste jaren heb- ben de opstellinq van een nieuwe structuur van de Streek V.V.V. Kenne- merland-Amstelland qewenst qemaakt. Als qevolq van deze ontwikkelingen zijn ook de taken van de V.V.V. Haarlem als uitvoerster van de werk- zaamheden van de Streek V.V.V. aanzienlijk uitgebreid. îlet daarbij voorts de ietwat wonderlijke samenstellinq van het werkqebied als mo- tiefis enkele jaren qeleden een herstructureringscommissie qevormd, bestaande uit verteqenwoordiqers van de V.V.V.'s Haarlem, Velsen en Zandvoort. De herstructureringsolannen zijn mede qeinspireerd door het door de Stichtinq Provinciale V.V.V. Noord-Holland in ondracht van Ge- deputeerde Staten uitgebrachte rapport "Betekenis en toekomst van het V.V.V.-wezen in Noord-Holland". In dit rapport worden aanbevelingen ge- daan omtrent de gewenste structuur en een nieuwe gebiedsindeling. Het op 22 mei 1976 door de commissie uitqebrachte herstructurerings- rapport is door het algemeen bestuur van de Streek V.V.V. aanvaard. Men is thans bezig met het omzetten in de Streek V.V.V.Kennemerland, waarvan het werkgebied zich niet meer zal uitstrekken over de qemeenten Aaldmeer, Amstelveen, Haarlemmermeer en Uithoorn. Ook de financiële opzet is gewijzigd. Gekozen is voor een verdeiing van de financiële lasten naar inwonertal, waarbij twee factoren zijn inge- voerd, t.w. de factor toeristisch belang (maximaal 4 en voor Heemstede op 1 gewaardeerd) en een vermeniqvuldigingsfactor, welke 1 is als in de gemeente geen plaatselijke V.V.V. bestaat en een als dit wel het qeval is. Achtergrond ven dit laatste verschil is dat qemeenten met een eiqen V.V.V. deze vereniqing reeds in belanqrijke mate subsidiëren. De met in- achtneminq van deze factoren opgestelde meerjarenbegrotinq geeft o.m.de door de betreffende qemeenten te betalen bijdragen aan. Daarbij is er in eerste instantie van uitgegaan, dat deze bijdraqe de personeelslasten voor 100% dekken; de hierdoor ontstane voordeiiqe verschillen tussen inkomsten en uitgaven worden verdisconteerd in het aanvankelijk op 100Ï gestelde percentage subsidie, hetgeen uiteindelijk resulteert in een benodigd

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 15