4e äfd. 31 augustus 1978 SUBSIDIE CENTRUM 111 T.B.V. VERVULLING VACATURE CONCIERGE-BEHEERDER 94 i Heemstede, 1 augustus 1978. i Aan de Raad, Sedert 1 november 1977 is de betrekking van conciërge-beheerder bij Centrum 111, Herenweg 111, alhier, vakant. Het bestuur van de Stichting Jeugdwerk Hervormde Gemeente Heemstede, welke het Centrum 111 beheert, heeft aan de staatssecretaris van Cul- tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk verzocht akkoord te gaan met vervulling van deze vacature. Dit verzoek is door ons college onder- steund. Bij briéf van 13 februari j.l. deelde de staatssecretafis ech- ter aan het bestuur mede dat niet kan worden ingestemd met de gevraag- de vervulling van de vacature, zulks op grond van het feit dat de akkom- modatie niet voldoet aan de in de "vuistregels herschikking mankracht". aangegeven norm van 1.000 m2 vloeroppervlakte (de oppervlakte is 628 m2); bovendien bevat het takenpakket van de conciërge naar het oordeel van de staatssecretaris een aantal oneigenlijke elementen. Het stichtingsbestuur voorziet als gevolg van de afwijzing moeilijkheden bij de uitoefening van de aktiviteiten van Centrum 111; dit zal betekenen dat het beschikbaarstellen van de akkommodatie voor allerlei doeleinden moet worden beperkt en dat het eigen aktiviteitenpakket moet worden inge- krompen. Bij brief van 30 juni j.1, heeft het bestuur u gevraagd door het verstrekken van een subsidie de vervulling van de vacature mogelijk te ma- ken, totdat op basis van het nog te ontwerpen welzijnsplan voor de gemeen- te de funktie opnieuw kan worden gewaardeerd. Wij hebben gebruik gemaakt van de mogelijkheid om herschikking te vragen van het vrijkomende bedrag aan rijkssubsidie en wel in die zin dat dit be- drag wordt aangewend ter gedeeltelijke dekking van de hogere huisvestings- kosten van het Jeugdhonk, ten behoeve waarvan u bij de behandeling van de begroting 1978 een bedrag van 50.000,per jaar in het vooruitzicht hebt gesteld. Wij nemen 'an dat dit verzoek zal worden ingewilligd. Voorshands zal van een verhuizing van het Jeugdhonk evenwel nog geen spra- ke zijn en derhalve ook niet van hogere lasten. Na uitvoerig overlcg met het bestuur, waarbij ook de vraag aan de orde is

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 35