2e afd. 31 augustus 1978 VERVANGING BOEKHOUDMACHINES GEMEENTELIJK TECHNISCH BEDRIJF 102 Heemstede, 15 auqustus 1978. Aan de Raad, In het beleidsplan is onder nummer 1.51.02 als subdoelstelling opgeno- men: "Bij het voorzien in rnaterieel in het oordeel betrekken de mogelij- ke alternatieve oplossingen en de mate van technische en econorn'sche noodzaak van aankoop dan wel vervanging". Bij de boekhouding van het gemeentelijk technisch bedrijf zijn 2 boekhoud- machines in gebruik, merk "Burroughs", type L 2000. Deze machines zijn dit jaar afgeschreven. Hoewel deze machines, technisch bezien, nog niet zijn afgeschreven, is de omvang van de administratie van het bedrijf zodanig dat het wenselijk is te kunnen beschikken over een minder bewerkelijke machine. Apparatuur, geschikt voor verwerking van magneetkaarten, biedt hiertoe een uitstekende oplossing. In eerste instantie hebben wij de mogelijkheden onderzocht van een gecom- bineerde verwerkinq van de administratie van de secretarie en het bedrijf. Na bepaling van de bezettingsgraad zijn wij tot de conclusie gekomen dat in dit qeval twee machines zouden moeten worden aangeschaft. Gelet op het feit dat de office computcr in het raadhuis, hoewel dit jaar afgeschreven, nog redelijk voldoet, is besloten u hiertoe geen nadere voorstellen te doen. Over de vervanging is overleg gepleegd met het Verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en het Centrum voor automatisering in Noord-Folland (c.v.a.). Hoewel het verificatiebureau in eerste instantie heeft geadviseerd de verwerking van de administratie van het bedrijf uit te besteden aan het ;:sj| c.v.a., is men later, gelet op de gevolgen van de integratie bij het be- 11 drijf voor de administratie, hierop teruggekomen. In de toekomst zal nader worden bekeken in hoeverre de verwerking vande j administratie geheel of gedeeltelijk kan worden uitbesteed aan het c.v.a. J Voor de aanschaffing van de nieuwe apparatuur zijn offertes gevraagd bij - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 51