4e afd. 31 augustus 1978 KREOIET VOOR VERKEERSONDERZOEK IN ZUID-KENNEMERLAND. Heemstede, 15 augustus 1978. acn ca Raad, De Comnnssie Knelpunten in de Wegenstructuur in Zuid-Kennemerland acht voor een integrale aannak van de verkeersproblematiek in Zuid-Kennemer- land ee'i varkeersonderzoek noodzakelijk. Hiervoor zou een adviesbureau ingcsoliake.c moeten worden. Zo'n bureau dient dan te onderzoeken op welke wijze een oplossing voor de problemen zou kunnen v/orden verkregen en hoe deze gerealiseerd zou kunnen worden. De taakstelling van het bureau luidt kort samengevat als volgt: 1. Het bureau zal in eerste instantie het totale verkeersorobleem in de rcgio - voorzover relevant voor het beoogde doel - moeten bestu- deren. Hierbij dient mede gebruik gemaakt te worden van kennis en gegevens welke reeds bij de verschillende instanties in de regio bekend en verzameld zijn. Z. Na deze studie dient het bureau een advies op te stellen over de wijze waarop d problemen kunnen worden opgelost; aanleg van nieuwe v/egvakken zal daarbij zoveel mogelijk beperkt moeten worden. De voor te stellen oplossing dient gefaseerd uitgevoerd te kunocii worden; de verschillende fasen dienen daarbij te worden vermeld. 3. Ten behoeve van de uiteindelijke oplossing zullen de mogelijk nog ontbrekende verkeersgegevens door het bureau verzameld moeten wor- den. Deze gegevens zullen tevens gebruikt moeten kunnen worden voor de studies betreffende de Zuidelijke Stadsrandweg en de maatregelen met betrekking tot het openbaar vervoer. 4. Betreffende de eerste fase van de te kiezen oplossing dient een uit- gewerkt advies te worden opgesteld. Aangegeven moet daarbij worden een indicatie van de kosten welke aan de uitvoering van dit advies verbonden zullen zijn. 5. Voorts zal het bureau de volgende gegevens moeten verstrekken: - een begroting van de kosten voor het onder 2 bedoelJe advies; - ^en begroting van de advieskosten van de eerste fase; - een globale raming van de advieskosten van de volgende fasen;

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 61