28 septemfaer 1978 110 heid voor belanghebbenden daartegen bezwaren in te dienen geven burge- meester en wethouders kennis aan de eigenaren en gebruikers van de aan- grenzende gronden en openbare kennis in een of meer dag- of nieuwsbladen die in de gemeente worden verspreid. In deze bepalingen wordt onder be- langhebbende verstaan een ieder die persoonlijk belang heeft bij de voor- genomen veraridering van het gebruik. 6. Indien de aan de vrijstelling verbonden voorwaarden niet worden nageleefd wordt het betrokken met de bestemming strijdige gebruik geacht plaats te vinden zonder vrijstelling. HOOFDSTUK III - OVERGANGS- EN SLOTBEPALINGEN. Artikel 11. Voortzetting bestaand gebruik. Onbebouwde gronden en bouwwerken die bij het van kracht worden van het plan in gebruik zijn voor andere doeleinden dan waarvoor zij blijkens de bestem- ming ingevolge het plan mogen worden gebruikt, mogen voor die doeleinden in gebruik blijven. Artikel 12. Gedeeltelijkevernieuwing of verandering van bestaande bouwwerken. Bestaande bouwwerken, die hetzij door hun bestaan als zodanig, hetzij door hun afmetingen niet voldoen aan de bestemmingen van het plan of aan één of meer bepalingen dezer voorschriften, mogen gedeeltelijk worden vernieuwd of gedeeltelijk worden veranderd met dien verstande dat: a. vernieuwing of verandering van bouwwerken ten behoeve van een vcorgeno- men ander gebruik slechts is toegestaan indien ook dat andere gebruik overeenstemt of althans minder strijdig is met de bij dit plan aan de grond gegeven bestemming; b. reeds bestaande afwijkingen van de bepalingen van dit plan, ook. naar hun aard, niet mogen worden vergroot. Artikel 13. Herbouw na calamiteit. 1. Bouwwerken als bedoeld in artikel 12 mogen - behoudens onteigening ovei eenkomstig de wet - in geval van verwoesting ten gevolge van een calami- teit geheel worden herbouwd met dien verstande dat het bepaalde in arti- kel 12 onder b op overeenkomstige wijze van toepassing is. 2. De vergunning voor deze herbouw wordt sîechts verleend indien de aanvra- ge daartoe is ingekomen binnen 2 jaren nadat het bouwwerk is teniet gegaan. - 10 - 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 10