4e afd. 28 septenber 1978 110 6. Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, directie Moord-Hol- land. 7. Hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat van Noord-Hol- iand 8. N.V. Nederlandse Gasunie. 9. Hoofdingenieur-directeur voor de Landinrichting in de provincie Noord Holland. 10. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlen en orastreken. 11. Dagelijks bestuur van het Gewest Kennemerland. 12. Stichting orgaan voor overieg en advies in de provincie Noord-Holland 13. Stichting Natuur en Miiieu. 14. Subcoraraissie voor de Gemeentelijke Plannen. Geen reactie werd ontvangen van: 1. Hoogheemraadschap van Rijnland. 2. Dagelijks bestuur van het gewest Kennemerland Hieronder volgt de behandeling van de door de overige instanties er, perso nen ingezonden reacties. a. Provinciale Planoiogische Dienst van Noord-Holland Bij brief d.d. 26 april 1978 heeft de directeur van de Provinciale Plano- logische Dienst van Noord-Holland enkele opmerkingen gemaakt, die hiercn- der worden weergegeven en beantwoord. "In de toelichting van dit plan wordt een omschrijving gegeven van de sfeer en het karakter van de bebouwing en beplanting rondom het Wilhelmi- naplein, dat onderdeel is van het oude dorpscentrum van Heemstede. Met u ben ik van mening dat een dergelijke karaktervolle bebouwing vraagt om een goede bescherming in de vorm van een stedebouwkundige regeling. Het nu voorliggende ontwerp-bestemmingsplan beantwoordt mijns inziens te weinig aan dit doeiomdat de gegeven bestemmingen onvoldcende waarbcrgen bevatten voor de handhaving van het bestaande karakter. Een bescherming van het oude dorpscentrura in de vorm van bijvoorbeeld een beschermd dorps- gezicht, waarbij in kaartbijlagen en voorschriften de bebouwing (met in- begrip van muurtjes, karaktervol1e bepianting en dergelijke) wordt om- schreven en vastgelegd, zou meer beantwoorden aan de omschrijving in de toelichting. Terzake lijkt het mijns inziens dan ook gewenst dat van uw zijde contact zou worden opgenomen met de Rijkscienst voor ae Monumenten-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 15