28 september 1978 110 zorg. Voorts meen ik dat het bestemingsplan bovendien dermate beperkt is gehouden dat een totaal-visie van de toekomstige ontwikkeling ron- dom het Wilhelminaplein ontbreekt. Voorts moge ik u erop wijzen dat de hoogte van de kerk en van het ge- meenschapsgebouw volgens het gegeven op de plankaart gelijk zijn het- geen niet in overeenstemming is met de feitelijke situatie. De belang- rijkste bomen zijn niet als zodanig op de plankaart aangeduid, hetgeen dezerzijds op prijs zal worden gesteld." - Het bestemmingsplan Hervormde kerk e.o. is opgesteld als gevoig van een door de raad genomen voorbereidingsbesluit d.d. 30 juni 1977. Het overige gedeelte van het Wilhelminaplein is begrepen binnen het gebied waarvoor het bestemmingsplan Indische wijk e.o. thans in voor- bereiding is. Naar aanleiding van de voorbereidingsactiviteiten van dit laatste pian is contact opgenomen met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. De vraag is gesteld of het Wilhelminaplein - of een deel daarvan - aangewezen kon worden als beschermd dorpsgezicht. Het antwoord was echter negatief. Twee redenen zijn hiervoor aangegeven: 1. het gebied is te beperkt van omvang; 2. de aanwezige bebouwing kan geen aanleiding zijn tot aanwijzing als beschermd dorpsgezicht. Overigens zijn de voorschriften die betrekking hebben op de bestem- ming woondoeleinden en woondoeleinden en openbare en bijzondere doel- einden nog enigszins aangescherpt. Een verdergaande regeling is niet mogelijk, daar hat gebied geen beschermd dorpsgezicht betreft. - Hoogtematen van de kerk en van het gemeenschapsgebouw zijn in overeen- stemming gebracht met de feitelijke situatie. het op de plankaart aanduiden van de plaats van de belangrijkste bomen is naar onze mening niet nodig. Alle hoogstammige bomen in het gebied moeten beschermd worden, zonder dat hierbij een onderscheid mag worden gemaakt tussen belangrijke en minder belangrijke bomen. Zie verder on- der c. b. Eerstaanwezend-ingenieur der Genie. Bij brief d.d. 6 januari 1978 heeft de Eerstaanwezend-ingenieur der Ge- nie bericht dat bij het onderhavige plangebied geen defensiebelangen be- trokken zijn. - 16 - 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 16