3e afd. 28 septernber 1978 111 Mijze van heffing. Artikel 4. De rechten worden geheven bij wege van aanslag. Betalingstermijn. Artikel 5. Het recht is invorderbaar in één termijn. De vervaldag van deze ter- mijn is één maand na de dagtekening van het aanslagbiljet. Heffingstijdvak. Artikel 6. Het heffingstijdvak is de in éên kalenderjaar gelegen periode geduren- de welke zich een belastbaar feit in de zin van deze verordening voor- doet of zal voordoen. Tarief Artikel 7. De rechten worden berekend aan de hand van de tarieven, opgenomen inoe tot deze verordening behorende tarieventabel Berekening van het recht. Artikel 8. 1. Voor de berekening van het recht worden gedeelten van de in de tarie- ventabel genoemde eenheden van tijd, hoeveelheid of afmeting voor een geheel gerekend. Indien het heffingstijdvak een kortere periode dan een jaar omvat en het tarief uitsluitend per jaar is vastgesteld wordt het recht naar tijdsgelang berekend. Hierbij wordt een gedeelte van een maand voor een gehele maand gerekend. 2. Bij het hebben van voorwerpen boven de openbare gemeentegrond of het openbaar gemeentewater worden de rechten geheven naar de oppervlakte, welke door de voorwerpen wordt overdekt, tenzij anders is bepaaid. 3. Bij het hebben van voorwerpen onder de openbare gemeentegrond worcen de rechten geneven naar de oppervlakte van de horizontale projectie van de voorwerpen tenzij anders is bepaald. 4. Bij het berekenen van haver.gc-ld voor bedrijfsvaartuigen wordt hetaan- tal m3 berekend naar de maximum toelaatbare nuttige waterverplaatsmg. 5. Het havengeld voor bedrijfsvaartuigen, anders dan bij jaarabonnement, wordt berekend voor elk bezoek aan de haven. Indien het bezoek voort- duurt na afloop van de week, waarvoor havengeld is geheven, is steecs opnieuw voor elke week havengeld verschuldigd. Vrijstellingen. Artikel 9. De rechten worden niet geheven voor: 1. het hebben van voorwerpen of werken, welke noodzakelijk vcor de uit- oefening van hun publiekrechtelijke taak door het rijk, de provincie of door waterschappen, veenschappen en veenpolders zijn aangebracht of geplaatst;

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 27