3e afd. 28 september 1978 OPNEMING RIOOLRECHT ZAKELIJK GERECHTIGDEN IN ONROEREND-GOËDBELASTING 112 Het rioolrecnt ten laste van zakelijk gerechtigden van qebouwde eigen- donnen is ingevoerd bij besluit van uw college van 21 decenber 1973, raadsstuk 132, met ingang van 1 januari 1974. Maatstaf voor de heffing is de belastbare opbrengst, aangegeven in de kadastrale leggers ten behoeve van de heffing van grondbeiasting. Bij besluit van uw college van 26 november 1976, raadsstuk 140, is pe^ 1 januari 1977 ingevoerd het rioolrecht ten laste van gebruikers van gebouwde eigendommen. Maatstaf voor de heffing is het aantal m3 arge- voerd water in het geneenteriool Krachtens de wet van 24 december 1970 (Stb 608) moeten alle gemeenten uiterlijk 1 januari 1979 de belastingen voortvioeiende uit artikel 2SC oud van de gemeentewet hebben afgeschaft en vervallen de grcndbelasting en de personele belasting. Na 1978 is de schatting van de beiastbare opbrengst van nieuwe of gewijzigde eigendommen voor de heffing van ce grondbelasting dus niet meer nodig. Het Rijk zai ce schattingen voor gebouwde eigendommen nog enige tijd voortzetten ten behoeve van de vast- stelling van de aigemene uitkering uit het gemeentefonds vo'gens arti- kel 7, letter b, van de financiële verhoudingswet. Voor deze uitkering wordt thans een andere verdeelsleutel gezocht. Nadat een andere uitie- ringsregeiing tot stand is gebracht, zal het schatten van de belastba- re opbrengsten worden gestaakt. Bij handhaving van het riooirecht zal dus binnen afzienbare tijd een an- dere heffingsmaatstaf moeten worden vastgesteid. Intussen is de vraag gerezen of voortzetting van de heffing zich ver- draagt met artikei V van meergenoemde wet van 24 december 1970- Wij zijr. thans tot de conclusie gekomen dat, al zou de heffing van het riooirecht voor zakelijk gerechtigden forneel niet in strijd zijn met voornoemd ar- tikel, welke vraag wij dús open laten, voortzetting van de heffing wel in strijd is met de strekking van de wet. Voorts zijn de volqende twee punten in deze zaak van belang. - 1 - Heemstade, 12september 1978. Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 33