5e afd. 14 december 1978 149 Enkele van deze werkvelden hangen nauw samen met de rijksbijdrage- regeiing kinderdagverblijven (R.K.) en de rijksbijdrageregeling gecoördineerd bejaardenwerk (R.B.). Een onderzoek naar bestaande en gewenste peuterspeeizalen kan b.v. goed worden gecombineerd met een onderzoek naar de wenselijkheid yan een kinderdagverbiijf. Voorts zijn er te Heemstede insteilingen, 'die naast ciub- en buurthuiswerk, jeugd- en jongerenwerk en peuter- werk, een taak verrichten in het bejaardenwerk. Het iijkt ons dan ook gewenst om de planning te doen aanvangen met de 3 genoemde rijks- bijdrageregeiingen. Veel extra werk zal het e.e.a. niet opleveren. Overigens is de R.K. met ingang van 1 januari 1977 in werking getreden en schijnen er voor nieuwe initiatieven in het kader van de R.K. op rijxs- niveau nauweiijks financiële middelen te zijn. De R.B. treedt waar- schijnlijk in de loop van 1979 in werking. De bij de planning te hanteren procedure behoort naar onze menirig gericht te zijn op een brede participatie van aile betrokkenen en te streven naar een afronding van de eerste programma's in novem- ber 1979. Bijgaand ontwerp van het procedure-besluit komt aan beide elementen tegemoet. Het besluit geeft in grote lijnen aari op welke wijze en binnen welk gefaseerd tijdsbestek de voorbereiding van het pian en programma be- hoort te verlopen. Wij achten het gewenst, dat in grote lijnen wordt aangegeven op welke wijze de procedure moet verlopen, omdat de com- missie dan enige speelruimte wordt geboden. De procedure zou overi- gens ook kunnen worden vastgelegd in een verordening. In de toekomst zal dat zelfs verplicht zijn krachtens de rijksbijdrageregelingen. Wij zijn van mening dat een verordening het beste kan worden vast- gesteld, zodra de eerste ervaringen met de procedure zijn opgedaan. De artikeien 4, 5 en 6 van de verordening hebben betrekking op de benoeming der leden van de commissie. Uw raad benoemt 3 leden uit zijn midden en tenminste 4 ieden op aanbeveiing van ons college. Voor laatstbedoelde leden dienen wij het representatief te achten particulier initiatief te horen. Dit laatste heeft piaatsgevonden met behulp va.n de werkgroep Welzijn. De aanbeveling terzake, welke u bijgaand kunt aantreffen,bevat de namen van zes personen. Deze personen hebben elk affimteit met ëên of meerdere van de hierboven gerioemde werkvelden. De grootte van het totale door de planning bestreken terrein maakt overigens een aantai vari zes ieden gewenst. Uit het midden der commissie zulleti wij - gehoord de commissie - een voorzitter benoemen. De commissie benoemt uit haar midden een plaatsvervangend voorzitter. Resumerend geven wij u in overweging: 1. de in het advies van de werkgroep "Weizijn" genoemde hoofddoei- stellingen en andere aandachtspunten te behandelen in mei 1979; 2. een commissie ex art. 61 eerste lid sub a van de gemeentewet in te stellen, de daarbij behorende verordening vast te stellen en te bepalen dat het besluit in werking treedt direct nadat het is afgekondigd, e.e.a. voigens bijgaand concept-besiuit; 3. het werkterrein van de rijksbijdrageregelingen sociaal-cuiturele activiteiten, gecoördineerd bejaardenv/erk en kinderdagverbiijven aan te wijzen als terrein, waarop de planning betrekking zal heb- ben. _2-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 18