2e afd. 14 december 1S78 NOTA PERSONEELS3ELEID 150 Heetnsteda, 14 noveir.ber 1978. Aar. de raad, Hierbij bieden wij u de nota personeelsbeleid aan, waa-in een aar.ze'-; wordt gegeven voor een verdere ontwikkel ing van het ge.neer.tei jk pet :;c- neelsbeleid. Wellicht is het goed allereerst een korte historische ontwikkeling var. iiet persor.eelsbeleid in deze eeuw te schetsen. Die ontwikkeling kar. drie fasen worden ondersche'iden, welke elkaar in tijd sterk overlapper- In rie eerste fase, ligger.de tussen de jaren 1900 en 1925, was de persc- nele funktie in het algemeen ondergeschikt aar. de p-oduktie er. conner- ciële funkties; het ging er orn de organisatie te voorzien van mankracht, die kwalitatief en kwantitatief voldeea. Werving en seloctie r.a .en -n die periode een belangrijke plaats in, alsmede belomngssystesien. In de volger.de fase (1925/1950) bl'eef het personeelsbeleid in dezelfde mate ondergeschikt aar. het beleid van andere fur.kties in de orgsnir-; tne. Men trachtte alleen de doelcn van de- organisatie iangs andare wegan van het personeelsbeleid te bereiken, te weten introductîe va.n werkneierr. verbeterde arbeîdsoaistandignedenverbetaring van hot arbeidskl imaat an de onderl inge verhovdingen, al scede verbe-tering van de sociale verr,oü- clir.gen. In die fase traden de tegenstellingen in da belangen en de daeieir.den van de werkgevers en de werkneners sterker op de voorgrond. In de daarcp volgende en thans lopen.de fase (var.af 1950) worcit ia". iiiogel ijke geoaan cm de belangen van beide parts jen zovesl mogr ;ijk cp elkaar af te stemmen. Uiteraard is dit geer. eenvcucîge zaak. .c". de gemeente kunr.en zich daarbij problemen voordoen. De taker. van de gemaente er. haar bemoeiingen op velerle: terrein nemen vooral in deze tase in die mate toe, dat bet onvermijdelijk îs de per- sor.eelsbezettir.g van het gemeentelijk apparaat bsiangrijk ce doer. .it- breiden. Het gavolg daarvan is, det ook de vraagstukken o? het gebied van het persor.eelsbeleid in aantal toenemen. De opvattingen over het personeelsbeleid, zoals die de laatste tijd

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 29