14 decenibsr 1978 150 naar voren worden gebracht, neigen er in het algemeen toe de tegenstrij- digheid van beiangen van de geneente en die van haar medewerkers los te laten. Ook bij deze opvattingen blijven er echter bij beide partijen wen sen bestaan, weike niet volledig parallel lopen. De vraag is dan welk ge •■'icnt rrcet worden toegekend aan de aigemene belangen van de gemeente en aaü die van haar medewerkers. Gesteld niag worden, dat in de fase waarin W3 thans verkeren een verhoging van de personeelsbelangen in de priori- teiten /an ;iet beleid van de gemeer.te tot uitdrukking kcmt. Het perso- neelsbeleid is in deze fase in plaats van ondergeschikt never.geschikt yeworden aan de andere vormen van het beieid. Voorts lieeft het personeelsbeleid er vo.or te zorgen de belangen en de behoeften var, de medev/erkers zo goed mogelijk in overeenstemniing te bren- gan met de voortdurend veranderende inzichtcn betreffende arfceid, tech- nische ontwikkeiing en het welzijn van de medswerkers in hun werksituati waartoe mede behoort ae zorg voor een goede huisvesting van de gemeente- secretar.ie, diensten, bedrijven en stichtingen. Het personeelsbeleid moet er op gericht zijn zoveel mogclijk te verzeke- ren, dat aan de behoeften van'de gemeente, haar medeWerkers er, allerlei instanties buiten de geneentelijke crganisatie kan wörden voldaan. De hierbij gevoegde nota beoogt inzicht te gevcn in dic gcbieder. van het perscneeïsbeieid, dië met liet cog op de hiervoor geschetste ontwikkeling, voor de Heeinsteedse situatie voor uitbouw iri aanmerking komen. Zoals in de inleiding is weergegeven kan deze uitbouw slechts plaatsvindcn alsecn actieve inbreng vanuit het apparaat gegeven wordt. Tot slot merken wij op dat de concinsie van de nota.dat vcor de realise- ring van de nieuwe taken een extra personeelsIid aangetrokkon zal moeten worden en dat externe begeleiding noodzakelijk is vertaald zal moeten vrorden in prcjekteri. Deze projekten zullen in hat voorjaar aan u voorge- iogd vvorden. Wij stellen u voor met de nota in te stemmen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek De burgemeester G.J. Willemse, wnd. 2s afd

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 30