I i (J. Miï £VI 04.02.03 Subdoelstel1ing- Het zorgen voor een vergelijkbare waardering van alle functies bin- nen het gemeentelijk apparaat. Toeiichting. Op de waardering van de functies wordt in het onderdeel beioningsbe- leid teruggekomen. 04.02.04 Subdoeistening. Het bevorderen van democratische verhoudingen binnen het gemeente- 1ijk .ambtelijk apparaat, waaronder inspraakmogelijkheden van het peroneel in zaken, waarbij zij individueei dan wel groepsgewijs dan v;el collectief betrokken zijn. Toei ichting. De bedoeling van deze subdoelstelling is het verlenen van inspraak. Dit kan worden bereikt, enerzijds door een goed gebruik te maken van het forrnele overleg (g.o. en m.c.) en anderzijds door een ontwikkeling van werkoverleg. Zie hiervoor ook het onderdeel "overleg". 04.02.05 Subdoeistel'ling. Het laten vertegenwoordigen van het personeel door georganiseerden en ongeorgani seerden. Toelichting. De wet op de ondernemingsraderi gaat er vanuit dat zowel de georganiseer- de als de niet georganiseerde werknemer in de ondernemirigsraad zitting kan hetben. Wij ziennietin waarom het overheidspersoneel achtergesteid moet worden en slechts zijn stem kan laten horen via een vakorganisatie. Hiermee wordt onzes inziens de individuele vrijheid ten opzichte van de "normaie" werknemer verkleind. Overigens stelien wij de inbreng van de organisaties var. overheidsper- soneel op hoge prijs. In het onderdeel formeel overleg gaan wij nader op deze problematiek in. 04.02.06 Subdoeisteiiing Bij het vervullen van vakatures de mogelijkheid van een oplossing door middel van deeltijdfuncties betrekken. Toelichting Met het oog op de maatschappélijke ontwikkeling, kan het wenselijk zijn deeltijdfuncties te creëren. Gelet op het feit dat de deeltijdfuncties in de subdoelstelling gekoppeld zijn aan de vakature-vervulling, kcmen wij op de deeltijdfuncties in het onderdeel wervir.g en seiectie terug. -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 35