4e afd. 14 december 1978 144 Het college van gedeputeerde staten van Noord-Holland heeft in zijn eerdergenoemde brief verzocht in uw reactie aandacht te willen beste- den aan: 1. de door de minister voorgestane taakoverdracht van de gemeenten naar de provincie; 2. de ai dan niet blijvende behoefte aan hulpstructuren op een r.iveau gelegen tussen de geneenten en de provincie (facet-gemeenschappe- lijke regelingen en pregewesten) 3. de door de minister beoogde binnenprovinciale deconcentratie en décentralisatie, mede in relatie tot punt 2; 4. de door de minister kenbaar gemaakte opvattingen inzake ganeente- lijke herindeling (inhoudelijk en procedureel 5. de door de minister overwogen splitsing van onze provincie in een provincie-nieuwe stiji Amstelland en Noord-Hol'land (schaalkeuze en begrenzing). Ad. 1. (taakoverdracht) De minister van Binnenlandse Zaken heeft in zijn brief van 22 mei 1973 ge- memoreerd, dat verzet is gedaan tegen met name de ontworpen constructie welke het mogelijk maakt, de bestemmingsplanbevoegdheid en het grondbeleid naar de provincie te doen overgaan. Aan de kritiek terzake komt. de minis- ter thans tegemoet door te stellen dat een aantasting van de gemeentel4jke bevoegdheden in deze onjuist worden geacht, hoewel daarnaast wel wordtvar- meld, dat indien zij geheel bij de gemeente berusten, zal moeten worden bezien, of en in hoeverre, er aanleiding is de beïnvloedingsmogeiijkhe- den van de provincie op het terrein van de ruimtelijke ordening te ver- groten. Wij constateren dat de minister aan het uithollen van de gemeen- telijke bevoegdheden - een aspekt dat zoveel verontrusting heeft. gewekt bij het verschijnen van het concept-ontwerp - met de voorgestelde conces- sies onvoldoende tegemoet komt. Door feitelijk de centraliserende ten- dens van het concept-ontwerp te handhaven wekt hij de indruk, zelfsdrie volwaardige bestuurslagen nog teveel te vinden. Ad. 2. (behoefte aan hulpstructuren tussen gemeenten en provincie). Wij zijn van mening dat ,er een blijvende aringende behoefte zal zijriaan samengesteld lokaal bestuur, met - zoveel mogelijk concreet - aangegeven taken en bevoegdneden. Dit samengesteld lokaal bestuur is reeds op prag- 1 matische wijze fot stand gebracht en kan nog worden uitgebouwd. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 3