II.4 Personeelsbeoordeling Ook in de huidige situatie bestaat een vorm van personeelsbeoordeling. Eênmaal per jaar wordt nagegaan weike medewerkers voor promotie inaan- merking komen. Behalve het probleem van onduideiijkheid over funktie- rangen (waarop werd ingegaan bij "beloningsbeleid") is ook de onsyste- matische wijze vari oordeelsvorming daarbij onbevredigend. Kenmerken van eeri te hanteren systeem van personeel sbeoordel ing moeten o.i. zijn: - een vaste vorm, (een formuiier, duidelijkheid over wat beoordeeld wordt) - een duideiijke procedure (wie beoordeelt wie, wie sar.ctioneert de be- oordeling, periodiciteit); - openheid naar de beoordeeide (in samenspraak opmaken van de beoorde- ling, tekenen voor gezien, evt. afschrift van de beoordeling) - het bestaan van een bezwarenprocedure. Wij beogen met personeelsbeoordeling: - duidelijkheid te scheppen naar de medewerkers (hoc sta ik er op, wat kan beterwat kan ik daarvoor doen, wat kan ik aar, verdere ioopbaan- ontwikkeling verwachten); - het bevorderen van overieg tussen chef en medewerker over de gang van zaken op de afdeling, het werk, werkwijze, werkomstandigheden e.d. Het effectueren van een systeem van personeelsbeoordeling zal veel tijd en inspanning vergen. Enerzijds in verband met de ontwikkelir.g van een regeling personeelsbeoordeling (formulier, procedure, bezwaren er.z.enz.), anderzijds bij de invoering (training van beoordelaars, begeleiding van beoordelingsgesprekken enz.). -9-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 40