II.6 Werkoverleg. Werkoverleg is overleg tussen de chef en zijn medewerkers over het werk, de Werkuitvoering en de werkomstandigheden. Daarin kunnen soms beslissingen worden genomen, soms wordt alleen in- formatie uitgewisseid of bijgedragen aan "hoger op" te nemen beslis- singen Door werkoverleg kan gebruik gemaakt worden van de ervaring van de men sen die vertrouwd zijn met de dagelijkse praktijk. Het is voor henzelf ook een bevrediging van de behoefte aan contact en erkenning. Daarbij heeft men de mogelijkheid van invloed op de werksituatie en men is qe- intormeerd over de gang van zaken in "zijn" dienst of afdeling. er situatie zullen een aantal praktische aspekten afgesproken moeten worden: grootte van de grcep, duur en frequentie van het overleg, agen- a, verslag e.d. Voorts wordt, van chefs en medewerkers, een zekere vaardigneid gevraagd in het vc-rgaderen. Dat vergt oefening, hetzij door speciale cursussen, hetzij door deskun- ciige begeleiding van het overleg in de praktijk. Werkoverleg is voor onze gemeente niet iets geheel nieuws. Hier en daar komt al een regelmatig overleg tussen chef en medewerkers voor. Wat ons voor ogen staat is niet van "bovenaf" het werkoverleg in te voeren. Wel zijn wij van mening dat medewerkers in onze gemeente, meer dan voorheen gebruikelijk was, de gelegenheid moeten hebben mee te praten over de gang van zaken in de eigen werkomgeving. Dat te stimuleren en er de gelegenheid toe te bieden is de bedoelinq. Hiertoe kunnen de volgende stappen v/orden genomen: - het geven van voorlichting over werkoverleg aan de leiding van afde- nngen en diensten in speciale bijeenkomsten; - het ontwikkelen en verspreiden van een brochure over werkoverleg; (bi,i wijze van proef) deelname aan een externe cursus werkoverleq door enkele geïnteresseerde chefs en hun medewerkers. II.7 Formeel overleq. Reeds eerder is in onze gameente gevraagd naar de mogelijkheden onqe- orgamseerde ambtenaren te betrekken bij het werk van de dienstcom- rmssie en net georgamseerd overleg. Naar aanleiding van de inmiddels ontvangen modelverordeninq van het teni;raal ûrgaan inzake gemeenschappelijke behandeling van qemeentelii- ke personeelsaangelegenheden zullen wij u voorstellen doen met betrek-' kmg tot de medezeggenschap.en het georganiseerd overleg. -11-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 42