II.8 Individuele zorg. a. Sociaal-ps.ychische aspekten. Het is ons gebleken dat er behoefte is aan een voorziening or op meer professionele wijze hulp te bieden aan medewerkers die problemen erva- ren voortvloeiend uit of gevolgen hebbend voor hun werksituatie. Dit kan verschillen van het helpen oplossen van onderlinge coriflicten tot het verwijzen naar externe instanties bij bepaalde psychische pro- blemen. Deze oedrijfsmaatschappelijke zorg zal deel uit moeten maken van de activiteiten van een gekwalificeerde funktionaris. b. fiedische aspekten. In veel organisaties is het inmiddels gebruikelijk personeelsleden de mogelijkheid te bieden tot deelname aan een periodiek bedrijfsgenees- kundig onderzoek. Wij zijn van plan in overleg met de gemeente-arts tot een opzet voor onze gemeente te komen. c. Pre-pensioneri ngsactivi teiten. De overgang var. volledig werken naar pensionering wordt door velen als een schoksgewijze verandering in hun bestaan ervaren, veeiai met nega- tieve gevolgen in de persoonlijke levenssfeer. O.i. hebben wij als werkgever de verantwoordelijkheid medewerkers de gelegenheid te bieden zich voor te bereiden op deze verandering. Wij stellen ons voor dit te doen door het mogelijk te maken ambtenaren in de periode voorgaande aan hun pensionering (c.q. afkeuring) te laten deelnemen aan speciale vormingscursussen. Daaraan voorafgaand zullen betrokkenen worden voorgelicht over de finan- ciële aspekten van pensionering. Voorts zai t.a.v. de individuele,- oudere medewerker nagegaan worden of op zijn situatie gerichte maatregelen wenselijk zijn (aanpassing belas- ting, vwerktijden e.d.).

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 43