ür 4e afd. 14 december 1978 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLAN OVERBOSLAAN 152 Heemstede, 1 november 1978. Aan de raad, Bij uw besluit van 30 januari 1975, nr. 20, werd vastgesteld het "Bestem- mingsplan Overboslaan". Aanleiding tot dit besluit was de reële mogelijk- heid om aan een insteekstraatje, uitkomend op de Overboslaan, drie woon- huizen te bouwen. Het ger.oemde bestemmingsplan behelst tevens de rondom aanwezige woonhui- zen met tuinen, waaronder het wöonhuis met ruime achtertuin Overboslaan 2j. In dit woonhuis is een huisartsenpraktijk gevestigd. De beschikbare ruimte van het woonhuis is zowel voor het uitoefenen van de praktijk van de huisarts als voor bewoning te gering. Een vergunning is gevraagd voor de uitbreiding van het huis naast en achter het woonhuis met verschiilende voor een huisartsenpraktijk noodzakelijke ruimten, in éên bijgebouw ondergebracht. De vergunning zou moeten worden geweigerd omdat het terrein waarop zal worden gebouwd bij het bestemmingsplan Overboslaan de bestemming "tuinen' heeft gekregen, waarop, blijkens het bepaalde in artikel 7 van de bijbe- horende voorschriften, niet mag worden gebcuwd. - Aangezien geen andere stedebouv/kundige aspekten zich tegen het bouwplan verzetten is het gewenst de herziening van het vigerende bestemmingsplan in voorbereiding te verklaren. Daarna kan, na ontvangst van een verklaring var, geen bezwaar van gedepu- teerde staten van Noord-Holland, als bedoeld in artikei 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, achtste lid, van de Woningwet.de gevraagde bouwvergunning v;orden verleend. Wij steiien u voor de herziening van het "bestemmingsplan Overboslaan" aangegeven op de voor u ter inzage gelegde tekening, in voorbereidir.g te verklaren. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek G.I. Willemse, wnd.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 57