4e afd. 14 december 1978 159 VOORZIEHINGEN NOODLOKAAL ST. JOZEFKLEUTERSCHOOL Heemstede, 28 november 1973. Aan de raad, Het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs Heemstede heeft op 31 ok- tober 1978 medewerking gevraagd om ingevolge artikel 50 van de Kleuter- onderwijswet gelden te ontvangen voor het schilderen van de binnenwan- den en het verrichten van metingen tot vaststelling van de concentratie formaldehydegas in het bij de St. Jozefkleuterschool aan de Van der Waalslaan 37 in gebruik zijnde noodlokaal. Nadat werd vastgesteld dat door het verwerken van spaanpiaat in de bin- nenwanden van het lokaal een ontoelaatbare formaldehydeconcentratie was ontstaan, is getracht door het schilderen van de spaanplaat deze concentratie in voldoende mate te beperken. Na meting bleek het resul- taat echter onvoldoende. Het schoolbestuur heeft daarop besloten de spaanplaat wanden voor eigen rekening te vervangen door triplex. De spnanplaat welke zich bevindt in het dak van het gebouwtje, is nietver- vangen. De gasconcentratie in lokaal, hal en toilet ligt thans benederi de door de minister gehanteerde norm 120 |igr/m3 (iri het lokaal is 80 jugr /m3 gemeten). Het lokaal is oniangs weer in gebruik genomen. De inspek- teur van de volksgezondheid heeft toestemming daartoe verieend, waarbij is opgemerkt: a. dat de mogeiijkheid bestaat dat de Tweede Kamer een mo- tie aanvaardt waarin de norm van 120 wordt teruggebracht tot 80 jjgr/m3 b. dat de thans gemeten waarde van 80 jigr/m3 's zoners tot een hogere waarde kan oplopen. De mogelijkheid bestaat dus dat het in de toekomst noodzakeiijk zai zijn tevens de spaanplaat van het dak te vervangen. Het schooibestuur vraagt tevens in dat gevai gelden voor vervanging beschikbaar te stelien. Wij menen dat de normale eisen bij inwilliging van de aanvraag niet zul- len worden overschreden en dat het bestuur terecht een beroep op de toe- passing van genoemd artikel heeft gedaan. Onder aanbieding van een cntwerp-besluit steilen wij u voor de gevraag- de medewerking te verlenen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek, G.J. Willemse, wnd.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 75