4e afd. 25 januari 1979 1 EENRICHTINGSVERKEER BINNENUEG-RAADHUISSTRMT C.A. Heemstede, 19 december 1978. Aan de raad, In ons voorstel d.d. 30 januari 1976, nr. 29, deelden wij u o.m. mede dat een kleine meerderheid van de deelnemers aan de inspraakprocedure met betrekking tot de voorbereiding van een bestemmingsplan voor de Bin- nenweg en'de Raadhuisstraat e.o. de voorkeur gaf aan eenrichtingsverkeer op de Binnenweg (schets B), terwijl een niet onbelangrijke minderheid koos voor tweerichtingsverkeer op het noordelijke deel van deze weg (schets A). Met de meerderheid van de insprekers v;as ons college van oordeel dat aanvaarding van schets B de voorkeur verdiende. In uw vergadering van 25 maart 1975 koos u met elf stemmen vcôr en tien stornmen tegen voor schets A. Blijkens punt 15 van de beleidsintenties en afspraken betreffende de be- stuursperiode van september 1973 tot, septenber 1982 hebben de frakties van C.D.A. en P.H. uitgesproken dat een heroverweging van genoemd besluit zal plaats vinden. Wij hebben ten behoeve van deze heroverweging aan Staa en Landschap ge- vraagd of er nieuwe gegevens en/of ontwikkelingen zijn na uw bssluit van 25 maart 1975, waarvan het nuttig is dat uw raad hiervan op de hoogte is. Bij'zijn brief van 27 november j.I., welke voor u ter inzage ligt, deelt het adviesbureau inede dat er naar zijn mening inderdaad nieuwe gegevens zijn. Een belangrijk nieuw gegeven is het resultaat van de inspraakprocedure Binnenweg en omgeving. Stad en Landschap merkt hierover het volgende op. "Zoals u bekend is, heeft de meerderheid van de bewoners (voorzover zij hebben deelgenomen aan de irispraakprocedure) van de woonbuurt A (ooste- lijk van de Binnenweg tussen Lanckhorstlaan en Julianaplein/-laan) de wens te ker.nen gegeven dat de woonstraten in de buurt niet worden afga- sloten, dan wel dat door verkeersmaatregelen het doorrijdend verkeer onmogelijk wordt gemaakt. Men achtte het meer juist de huidige verkeers- situatie te handhaven. Overigens stelt nen wel dat de verkeersdruk niet mag toenemen en onderschrijft men de doelstelling van het gemeentebesiuur om de woonbuurten te beschermen tegen overlast van vreemd verkeer.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 1