2e afd. 18 Heemstede, 30 januari 1979. Aan de raad, Op 1 mei 1977 zijn van kracht geworden de wijzigingen van de woningwet en de overgangswet ruimtelijke ordening, vastgesteld bij ae Wet van 26 juni 1975, Stb. 384. Tevens zijn per 1 mei 1977 van kracht geworden drie Algemene maatregelen van bestuur en zes Uitvoeringsbeschikkingen vande staatssecretaris van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, die beogen een nieuw regiem voor de woningbouwcorporaties en de gemeen- tewoningen, bedoeld in de Woningwet, tot stand te brengen. Krachtens artikel VII van de Wet van 26 juni 1975 en artikel 5, le lid, van het Besluit geldelijke steun volkshuisvesting dient de exploitatie van woningen van gemeentewege gebouwd of verworven ter uitvoering von artikel 54 van de Woningwet 1901 of artikel 61 van de Woningwet 1962 te geschieden door een aangewezen of aan te wijzen tak van dienst, als bedoeld in artikel 252 van de gemeentewet. De gemeente heeft reeds sinds 1922 een groot aantal woningen en andere gebouwde eigendommen op grond van bovengenoemde regelen gesticht endeze zonder uitzondering in beheer gegeven aan een viertal Heemsteedse woning- bouwcorporaties. 0p grond van bovengenoemde wettelijke voorschriften blijkt ondubbelzinnig dat de figuur van in beheer geven van gemeentewoningen aan woningbouw- corporaties niet langer gehandhaafd kan blijven. De gemeente zal uit de volgende twee mogelijkheden moeten kiezen: 1. Het in eigendom overdragen van de gemeentewoningen aan de woningbouw- corporaties, die thans met het beheer zijn belast. 2. Het instellen van een tak van dienst, belast met het beheer van de gemeentewoningen, m.a.w. het scheppen van een gemeentelijk womngbedrijf Het gaat hier om 1172 woningen, benevens 257 garageboxen, dagwinkels, kantoortjes en bergplaatsen in beheer bij vier woningbouwcorporat:es. Bij instelling van een gemeentelijk woningbedrijf houden de woningbouw- corporaties de volgende aantallen woningen over, die zij thans bezitten:

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 11